4/10/2020
جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
بارسلونا در یک شب همه چیز را از رئال مادرید گرفت

بارسلونا در یک شب همه چیز را از رئال مادرید گرفت

بارسلونا با پیروزی پر گل برابر ایبار علاوه بر گرفتن صدرنشینی از رئال مادرید یک عنوان دیگر را از حریف همیشگی‌اش ربود.

اعتمادآنلاین|  به نقل از آس، کیکه ستین که از اواسط ژانویه هدایت بارسلونا را بر عهده گرفت دومین هفته است که صدرنشینی را تجربه می‌کند. بارسلونا پس از بازی نخست (با حضور ستین) برابر گرانادا توانست جایگاه نخست را حفظ کند چون ارنستو والورده بارسا را صدرنشین تحویل داد. پیروزی مقابل گرانادا به لطف گل لیونل مسی رقم خورد. سپس آبی اناری ها با شکست برابر والنسیا در مستایا ( 2 بر صفر) صدرنشینی را به رئال مادرید واگذار کردند. با این حال پنج هفته بعد با جشنواره گل برابر ایبار (5 بر صفر) و شکست غیر منتظره رئال مادرید مقابل لوانته (یک بر صفر) دوباره به جایگاه نخست برگشتند.

 

34 روز طول کشید که بارسا دوباره صدرنشین شود و همچنین دو امتیاز بیشتر از رئال مادرید داشته باشد، در حالی که یک هفته بعد قرار است ال کلاسیکو در سانتیاگو برنابئو برگزار شود. در بدترین حالت اگر بارسلونا مغلوب سفیدپوشان شود یک امتیاز با صدر فاصله خواهد داشت. در مقابل یک پیروزی یا یک تساوی در برنابئو شرایط را در 12 هفته مانده به پایان لالیگا به نفع تیم کاتالانی می‌کند.

 

بارسا دیشب تنها صدرنشینی را به دست نیاورد بلکه یک رکورد به نام خود ثبت کرد. آبی اناری ها گلزن‌ترین تیم تاریخ لالیگا لقب گرفتند و از رئال مادرید پیشی گرفتند. از سال 1963 این رکورد به سفیدپوشان تعلق داشت. 57 سال بعد، بارسا با به ثمر رساندن 6151 اُمین گلش توانست از رکورد رئال مادرید با 6150 گل پیشی بگیرد.

 

436 گل را لیونل مسی به ثمر رسانده است. این گل‌ها به پیشی گرفتن تیم کاتالانی از سفیدپوشان تاثیر زیادی داشته است. زمانی که ستاره آرژانتینی در تیم نخست بارسا بازی کرد (سال 2003) اختلاف گل‌های دو تیم 71 بود. 17 سال بعد مهاجم بارسا دوباره درخشید و با به ثمر رساندن چهار گل نقش مهمی در عبور بارسا از مادرید داشت.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها