4/8/2020
چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
گوترش درباره عواقب مخرب «کرونا» برای بهداشت و اقتصاد جهانی هشدار داد

گوترش درباره عواقب مخرب «کرونا» برای بهداشت و اقتصاد جهانی هشدار داد

دبیرکل سازمان ملل بعد از دریافت گزارشی از سازمان جهانی بهداشت، درباره عواقب خطیر ویروس کرونا برای بهداشت و اقتصاد جهانی هشدار داد.

اعتمادآنلاین| خبرگزاری رویترز گزارش داد: آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، از کشور‌ها خواست از تبدیل همه‌گیری ویروس کرونا به یک بحران با «عواقب شدید» برای بهداشت و اقتصاد جهانی جلوگیری کنند.

 

او که در دیداری از سازمان جهانی بهداشت با گزارشگران سخن می‌گفت خواستار تخصیص کامل بودجه درخواستی این سازمان به مبلغ 675 میلیون دلار برای تامین پاسخ کلی این سازمان در دوره‌ای سه ماهه شد.

 

دبیرکل سازمان ملل بعد از دریافت گزارشی از «تدروس ادهانوم گبریسوس»، مدیرکل و دیگر مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت، گفت: «همه کشور‌ها- همان طور که بسیاری از کشور‌های جهان دچار این مشکل شده‌اند- باید برای آمادگی هر کاری را بکنند.»

 

گوترش گفت: «هنوز هم مهار این بیماری ممکن است، اما اگر برخی نتوانند و برخی همه کاری را که لازم است صورت ندهند از کنترل خارج خواهد شد و عواقب خطیری برای بهداشت و اقتصاد جهانی خواهد داشت.»

 

او  گفت تخصیص بودجه به سازمان جهانی بهداشت برای حمایت از دولت‌ها و جلوگیری از تبدیل «این بیماری فاجعه بار به کابوسی جهانی» لازم است.

 

دبیرکل سازمان ملل در پاسخ به سوال خبرگزاری شینهوای چین درباره کاهش موارد تازه ابتلا به ویروس کرونا در چین گفت این یک روند خوب است و او امیدوار است این روند ادامه یابد.

 

مقامات بهداشتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کردند روز گذشته 508 مورد جدید ابتلای به ویروس کرونا شناسایی کرده‌اند و به این ترتیب، شمار افراد آلوده به این ویروس در این کشور به 77658 نفر رسیده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها