4/7/2020
سه شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد

بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد

تمام رسانه های معتبر ورزشی آسیا از جمله رسانه های عربی حاشیه خلیج فارس متفق القول از جمع بندی نهایی کمیته اجرایی AFC برای تعطیلی ACL2020 خبر دادند.

اعتمادآنلاین| با شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای آسیایی همان طور که انتظار می رفت برگزاری بازی های هفته سوم تحت الشعاع نگرانی های بسیار زیادی قرار گرفت. از یکی دو روز پیش رسانه های عرب زبان حاشیه خلیج فارس براساس منابع خبری که در کنفدراسیون داشتند از سناریویی جدید پرده برداشتند که می تواند مسیری متفاوت برای فوتبال باشگاهی در قاره کهن رقم بزند.


تعطیلی رقابت های لیگ قهرمانان یا به تعویق انداختن یکی دو ماهه این رقابت ها با تقویمی جدید سناریویی بود که این رسانه ها آن را مطرح کردند و خیلی زود جدی هم شد. به نحوی که امروز بیشتر رسانه های معتبر ورزشی امارات با استناد به منابع موثق در کنفدراسیون فوتبال آسیا از تعطیلی موقت لیگ قهرمانان 2020 پرده برداشته و مدعی شدند این تورنمنت تا زمان کنترل ویروس کرونا برگزار نمی شود.


شبکه «الشارجه الریاضیه» به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا از طریق ایمیل به توافق دست یافته اند که لیگ قهرمانان آسیا به خاطر ویروس کرونا برگزار نشود. این شبکه اعلام کرد: «مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا در رایزنی های ایمیلی خود، بر عدم برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تا زمان ریشه کن شدن ویروس کرونا، توافق کردند. طبق توافق مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا احتمال تعویق بازی های یک یا دو هفته از لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد و اگر وضعیت از شرایط کنونی خطرناک تر شود، این احتمال نیز وجود دارد که لیگ قهرمانان آسیا در سال 2020 لغو شود».

 

مسابقات نمایندگان ایران در آسیا به احتمال فراوان لغو می‌شود

 

روزنامه الوطن هم نوشت: هر چند دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا از دشوار بودن تعویق کامل دیدارهای لیگ قهرمانان خبر داد اما برخی دیدارها به زمان دیگری موکول خواهند شد. این کنفدراسیون با بررسی شرایط دقیق و موقعیت کشورهایی که در آن ویروس کرونا گسترش یافته لغو برخی دیدارهای هفته سوم لیگ قهرمانان را اعلام می‌کند. این بدان معناست که دیدارهای پرسپولیس، الوحده، شهر خودرو، استقلال، التعاون و النصر با سپاهان به احتمال فراوان از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا لغو می‌شوند.

 

یورو اسپورت: احتمال بالای لغو لیگ قهرمانان آسیا

 

 سایت یورواسپورت عربی در گزارشی به احتمال بالای لغو مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به خاطر شیوع ویروس کرونا در قاره کهن پرداخت. این رسانه معتبر با اعلام اینکه ویروس کرونا در سراسر دنیا به طرز چشمگیری گسترش پیدا کرده و به یک فاجعه بین المللی تبدیل شده، نوشت: «به واسطه ویروس کرونا می توان چندین رقابت جهانی و محلی را به تعویق انداخت.»


یورواسپورت در بخش دیگری از گزارش خود به شیوع این ویروس در ایران پرداخته و نوشته است: «این بیماری در ایران بسیار رایج شده و باعث شده برخی کشورها از میزبانی تیم های ایران در خاک خود امتناع ورزند. همین موضوع مانع از برگزاری بازی هایی می شود که تیم های ایرانی در آن میهمان خواهند بود.»


بر اساس گزارش یورو اسپورت دیدارهای فوتسال قهرمانی آسیا و چند مسابقه دیگر به تعویق افتاده و حالا همه در انتظار لغو لیگ قهرمانان آسیا هستند. از سوی دیگر باشگاه هایی مثل التعاون، الهلال و النصر عربستان خواهان لغو دیدارهایشان با نمایندگان ایران شده اند. 


از سوی دیگر یورواسپورت اعلام کرده کشورهایی مثل کویت و قطر پروازهای ورودی از ایران را به حالت تعلیق در آوردند و به همین خاطر به احتمال فراوان احتمالا لغو تعدادی از بازی های لیگ قهرمانان وجود دارد. 


در این گزارش همچنین به کشورهایی مثل ژاپن و چین و کره جنوبی اشاره شده که آنها نیز درگیر مبارزه با کرونا هستند و احتمال دارد باعث تعویق مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شوند.


بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد

 

جلسه فوری کنفدراسیون فوتبال آسیا در ارتباط با شیوع ویروس کرونا و تصمیم گیری درباره بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا امروز در کوالالامپور برگزار شد.


مسئولان AFC در همان ساعت اولیه جلسه امروز خود در مورد مسابقات در شرق آسیا به جمع رسیدند و بازی‌های شرق به تعویق افتاد. سپس با کسب رضایت از طرف‌های حاضر در منطقه غرب آسیا نیز مسابقات در این منطقه هم به تعویق افتاد.

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها