7/16/2020
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹
پروازهای بین‌المللی فرودگاه پیام تعلیق شد
با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛

پروازهای بین‌المللی فرودگاه پیام تعلیق شد

 مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از تعلیق موقت تمام پروازهای باری خارجی این فرودگاه خبر داد.

اعتمادآنلاین| «نادر ثناگو مطلق» درباره اقدامات انجام شده برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، گفت: تردد تمام اتباع خارجی در این مدت به دقت با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط تیم پزشکی مستقر در منطقه کنترل و بررسی شده و تاکنون هیچ مورد مشکوکی گزارش نشده است.

 

وی همچنین ضمن اعلام تعطیلی تمام فعالیت‌های غیر ضروری در منطقه ویژه اقتصادی پیام، افزود: تمام کارکنان منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز با هدف پایش سلامت توسط تیم پزشکی کنترل می‌شوند.

 

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: هماهنگی لازم با شرکت های آرایشی و  بهداشتی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام برای تولید مواد ضد عفونی‌کننده صورت گرفته است.

 

فرودگاه بین المللی پیام در استان البرز و شهر کرج واقع شده است؛ این فرودگاه در سال 1371 جهت انجام امور پستی و بار هوایی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

این فرودگاه دارای باندی به طول چهار هزار متر و عرض 60 متر است و  قابلیت پذیرش هواپیماهای پهن پیکر را دارد؛ مساحت اپرون (پارکینگ هواپیما) 128 هزار متر مربع با 9 استند و روشنایی است.


اکنون یک ترمینال 6 هزار متری دو منظوره -که بتواند پروازهای داخلی و خارجی را پوشش دهد- برای برقراری پروازهای مسافری از پیام در نظر گرفته شده که سالیانه توانایی پذیرایی از یک تا یک و نیم میلیون مسافر را دارد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها