10/25/2021
دوشنبه، ۰۳ آبان ۱۴۰۰
آزمایش کرونای زن 55 ساله در ارومیه مثبت اعلام شد
جواد آقازاده، رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی:

آزمایش کرونای زن 55 ساله در ارومیه مثبت اعلام شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه جواب آزمایش کرونای یک بیمار در ارومیه از طرف وزارت بهداشت مثبت اعلام شده‌است، بیان کرد: این زن 55 ساله با هوشیاری سیستم بهداشت و درمان استان به عنوان مورد مشکوک تحت درمان بود و تا چند روز آینده از بیمارستان ترخیص می‌شود.

اعتمادآنلاین| جواد آقازاده، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی، گفت: این بیمار چند روز پیش با علائم بالینی بیماری تنفسی و سابقه سفر زیارتی به قم و بازگشت به ارومیه به پزشک مراجعه کرد و از همان ابتدا به عنوان مورد مشکوک بستری و نمونه خون وی برای آزمایش کرونا به تهران ارسال شد؛ وی بلافاصله و به صورت کاملا ایزوله تحت مراقبت و درمان قرار گرفت و روز گذشته نتیجه آزمایش وی از طرف وزارت بهداشت مثبت اعلام شد.

 

وی بیان کرد: خوشبختانه بیمار حال عمومی مساعد و شرایط پایدار دارد و بنا به اظهار همکار متخصص عفونی، طی چند روز آینده با تکمیل پروسه درمان مرخص خواهد شد؛ وضعیت جسمانی رو به بهبود این بیمار نشان می‌دهد که کرونا قابلیت درمان دارد و از این لحاظ بسیار خوشحال هستیم.

 

وی ضمن قدردانی از پزشکان، پرستاران و همکارانی که در مراقبت از این بیمار تلاش کرده‌اند، اظهار داشت: ایزولاسیون کامل پزشکی و اصول حفاظت فردی در مورد این بیمار طی روزهای گذشته به درستی رعایت شده و امکان سرایت بیماری به همکاران ایجاد نشده‌است لذا باید از همه همکاران تلاشگر این بخش قدردانی شود.  

 

وی اضافه کرد: ما باید مردم روراست و صادق هستیم و آنان نیز باید اخبار مربوط به این بیماری را از منابع معتبر اخذ کرده و با رعایت اصول بهداشت فردی و خودمراقبتی بر این بیماری غلبه کنند.

 

ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته یعنی آذر و دی‌ سال جاری در بازار غذاهای دریایی شهر «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می‌فروختند، نمایان شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور و چندین مورد در برخی کشورها به این بیماری مبتلا شده‌اند.

 

این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها