3/29/2020
یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
اختصاص 200 میلیارد ریال برای مبارزه با ملخ‌های مهاجم
عباس کشاورز، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: 

اختصاص 200 میلیارد ریال برای مبارزه با ملخ‌های مهاجم

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در سفر به استان بوشهر گفت: آفت ملخ‌های مهاجم از پدیده‌های بحرانی است و دولت برای مقابله با آن 200 میلیارد ریال تخصیص داده است.

اعتمادآنلاین| عباس کشاورز، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، در سفر به شهرستان دشتی و بازدید از مزارع و باغ‌های آفت‌زده لاور شرقی اظهار کرد: برای مبارزه با آفت ملخ که اکنون از جنوب غرب تا جنوب ایران گسترش یافته است نیاز به اعتبارات بیشتری باشد دولت دریغ نمی‌کند.

 

وی افزود: ملخ  یکی از آفات‌های جدی تهدید امنیت غذایی و گسترش فقر است. قاره آفریقا به شدت با این بحران درگیر است و عمق این فاجعه تا آن جاست که نهادی در سازمان ملل این آفت را رصد و اطلاع‌رسانی می‌کند.

 

کشاورز افزود: این آفت پارسال وارد ایران شد و با سمپاشی 750 هزار هکتار این بحران مدیریت شد و خسارتی به مزارع و باغ‌های کشور وارد نشد.

 

وی گفت: امسال این آفت بیشتر نواحی جنوب غرب و جنوب ایران، استان‌های خوزستان، بوشهر و هرمزگان را دربرگرفته است و  احتمالاً از طریق پاکستان به سیستان و بلوچستان هم وارد می‌شود.

 

کشاورز افزود: با تهیه سم لازم و آموزش نیروها آماده مبارزه و دفع این آفت هستیم.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر هم گفت: پارسال 104 هزار هکتار از مزارع و باغ‌های استان به آفت ملخ آلوده شد و امسال سطح آلوده بیش از سه برابر شده است.

 

محمدتقی منوچهری افزود: 9 شهرستان استان بوشهر به آفت ملخ آلوده است و 50 گروه ردیابی و 20 گروه  مبارزه برای دفع این آفت بسیج شده است.

 

وی گفت: 795 هکتار از سطوح آلوده سمپاشی شده است.

 

استاندار بوشهر هم گفت: یک میلیارد تومان برای مبارزه با ملخ‌های مهاجم در استان بوشهر اختصاص یافته است.

 

منبع: صدا و سیما

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها