4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
رهبر انصارالله: عادی‌سازی روابط با اسرائیل حرام شرعی است

رهبر انصارالله: عادی‌سازی روابط با اسرائیل حرام شرعی است

رهبر انصارالله یمن در سخنانی ضمن توصیه به عربستان و امارات برای توقف تجاوزاتشان به یمن، عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را حرام شرعی و خیانت به امت اسلام خواند.

اعتمادآنلاین| عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن در سخنانی اعلام کرد قدرت پدافند هوایی امروز ارتش یمن از سلاح‌هایی که علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین این کشور به آمریکایی‌ها داد بیشتر است.

 

این اظهارات پس از آن مطرح شد که یک منبع امنیتی در دولت نجات ملی صنعا گفته بود مقامات آمریکا دولت یمن را در دوره علی عبدالله صالح تحت فشار قرار داده بودند تا موشک‌های پدافند هوایی خود را از بین ببرد.

 

الحوثی در این باره افزود: دیروز صحنه‌های شرم‌آور نظام سابق را دیدیم، زمانی که یک کارمند آمریکایی استقلال یمن را زیر پا گذاشت و آمریکایی‌ها اقدام به از بین بردن پدافند هوایی (یمن) کردند.سلاح‌های پدافند هوایی یمن به یک کارمند زن آمریکایی داده شد و وی به شخصه بر از بین بردن این سلاح‌ها نظارت کرد. شخصیت‌های نظام سابق، عزت کشور را زیر پای یک کارمند ساده زن آمریکایی گذاشتند.

 

رهبر انصارالله یمن همچنین تاکید کرد: ما باید با جدیت با تجاوز سعودی، آمریکایی، اماراتی و اسرائیلی مقابله کنیم و به نظام امارات و عربستان توصیه می‌کنیم که تجاوز به یمن را متوقف کنند، چراکه یمن تحت هر شرایطی باید مستقل باشد.

 

او گفت: ارتش و کمیته‌های مردمی یمن برای ارتقا و ساخت سلاح‌های لازم برای دفاع از کشور در شرایط سخت و جنگ شدید تلاش کردند. علی رغم محاصره و کمبود منابع مالی، یمنی‌های آزاده برای دستیابی به قابلیت‌های نابود شده توسط نظام پیشین می‌آیند و انقلاب 21 سپتامبر مانع آمریکایی‌ها برای از بین بردن موشک‌های بالستیک و تکمیل روند طولانی تضعیف یمن و قدرت آن شد.

 

رهبر انصارالله در بخش دیگری از اظهاراتش به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اشاره و تأکید کرد: امروز شاهد حالت‌هایی از عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستیم و این درحالی است که این اقدام حرام شرعی و خیانت به امت (اسلام) است.

 

الحوثی تصریح کرد: موضع ما در دشمنی با اسرائیل و دفاع از مسائل سرنوشت ساز امت (اسلام) اصولی است. یکی از روحانیون سعودی درحالی در مراسم یادبود هولوکاست ادعایی حاضر شد که شاهد توجیه کشتار مسلمانان در فلسطینین توسط آنها هستیم.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها