4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
پلوسی: ترامپ خطرناک‌ترین فرد در تاریخ آمریکا است

پلوسی: ترامپ خطرناک‌ترین فرد در تاریخ آمریکا است

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای گفت ترامپ خطرناک‌ترین فرد در تاریخ آمریکا است و این کشور نمی‌تواند چهار سال دیگر او را تحمل کند.

اعتمادآنلاین| «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت، با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مشکلاتی جدی دارد و او را خطرناک‌ترین فرد در تاریخ آمریکا نامید.

 

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، پلوسی در مصاحبه‌ای گفت: «من مشکلاتی جدی با این رئیس‌جمهور دارم زیرا حقیقت را نمی‌گوید، به قانون اساسی احترام نمی‌گذارد و به کودکان آسیب می‌زند».

 

رئیس مجلس نمایندگان در ادامه گفت: «بزرگی آمریکا به گونه‌ای است که در کنار هم می‌توانیم در برابر اقدامات او ایستادگی کرده و از آن عبور کنیم. از توانایی‌مان در انجام این کار اطمینان دارم».

 

او از دموکرات‌ها خواست کاندیدهای خود را غربال کنند تا بتوانند بر مبارزه علیه ترامپ تمرکز کنند زیرا آمریکا «تحمل چهار سال دیگر» با ترامپ را نخواهد داشت.

 

پلوسی افزود: «خطرناک‌ترین فرد در تاریخ کشورمان اکنون در کاخ سفید نشسته است. این‌بار با 2016 تفاوت دارد. در آن سال مردم فکر می‌کردند هیلاری برنده است و تمام تلاش خود را به کار نگرفتند. هیچ‌کس گمان نمی‌کرد شخصی مانند دونالد ترامپ بتواند به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شود. اما اگر شما [در انتخابات] مشارکت نکنید، آن‌هایی که شرکت می‌کنند نتیجه را رقم می‌زنند».

 

پلوسی که یکی از منتقدان اصلی سیاست‌های ترامپ است هفته گذشته نیز اقدامات دولت او در قبال کنترل کرونا را به باد انتقاد گرفت و گفت: «او کار را بسیار دیر و کم‌رمق شروع کرده است. جای امیدواری است که می‌توانیم این فوت وقت را جبران کنیم ولی لازم است آدم‌های حرفه‌ای و منابع کافی داشته باشیم و برای مردمی که به کشورمان برمی‌گردند از تاکتیک‌های هراس استفاده نکنیم».

 

او همچنین در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان» گفته بود: «به راحتی می‌توان گفت هر کدام از کاندیداهای دموکرات، نسبت به کسی که در حال حاضر در کاخ سفید اقامت دارد، رئیس‌جمهور بهتری خواهد بود».

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها