5/29/2020
جمعه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
مجلس یازدهم ظاهراً بنای رویارویی با دولت دارد
فرزانه ترکان، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

مجلس یازدهم ظاهراً بنای رویارویی با دولت دارد

فرزانه ترکان گفت: اگر گروهی همچنان بر افراط و تفریط اصرار نشان دهند، لازم است حاکمیت وارد شود و تندروها را کنترل کند.

اعتمادآنلاین| مجلس یازدهم و ترکیب منتخبان آن یکی از اولین گزینه‌هایی که به ذهن متبادر می‌کند تقابل این مجلس با دولت است. گزاره‌ای که احتمالا به دلیل فضای سیاسی منتخبان مجلس یازدهم نباید چندان از اتفاق افتادن آن متعجب شد. اما در همین حین که از هفته آینده مجلس یازدهم کار خود را آغاز می‌کند، شرایط بحرانی در ابعاد محتلف در کشور وجود دارد و اکنون بسیاری از تحلیل گران تلاش دارد توجه مجلس یازدهم را به این نکته‌ها جلب کنند.  

 

فرزانه ترکان، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در گفت‌­وگو با اعتمادآنلاین اظهار داشت: شناختی که از منتخبان انتخابات دوم اسفند موجود است ما را به این نتیجه می‌رساند که مجلس یازدهم ظاهراً بنای رویارویی با دولت دارد. این در شرایطی است که کشور هم در فضای داخلی و هم در مناسبات بین‌المللی موانع زیادی را پیش روی خود می‌بیند. بنابراین بیشتر از همیشه به انسجام و هم‌صدایی نیاز داریم.

 

انگار نه انگار فعالیت‌هایشان مصالح عمومی را  تهدید می‌کند

 

این فعال سیاسی در ادامه سخنانش گفت: پدیده‌ای که در این چند سال خسارت‌هایی جبران‌ناپذیر به ما تحمیل کرده «اصرار بر افراط و تفریط» است. در واقع متاسفانه چنین کنشی برای گروهی از سیاسیون به عادت تبدیل شده است، انگار نه انگار این فعالیت‌هایشان منافع و مصالح عمومی را به طور جدی تهدید می‌کند.

 

دولت از جدل و دعوا پرهیز کند

 

او افزود: دولت در سال پایانی دوره‌اش باید خود را آماده روزهای سخت تقابل با مجلس کند. با این حال توصیه‌ به دولتی‌ها این است که از جدل و دعوا پرهیز کند و با در نظر گرفتن شرایط بسیار دشواری که برای آحاد مختلف مردم به وجود آمده است فقط در راستای کاهش مشکلات تلاش کند و کاری به موضوع‌های بیهوده جنجالی نداشته باشد.

 

وضعیت بدی داریم

 

فرزانه ترکان گفت: برای بار چندم تکرار می‌کنم، وضعیت بدی داریم و مردم روزبه‌روز گرفتارتر می‌شوند. به همین دلیل همه با در نظر گرفتن موقعیتی که برایمان پیش آمده، به دور از هر هیاهویی، فقط برای خدمت تلاش کنند و اگر گروهی همچنان به افراط و تفریط اصرار نشان دهند، لازم است حاکمیت وارد شود و تندروها را کنترل کند.

 

 

چکیده گفت‌وگو با فرزانه ترکان 

 

-مردم روز‌به‌روز گرفتارتر می‌شوند

 

-دولت آماده روزهای سخت تقابل با مجلس باشد

 

-افراط و تفریط برای گروهی از سیاسیون عادت شده است

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها