4/3/2020
جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
بهره‌گیری از ظرفیت روانشناسان برای مقابله با اضطراب ناشی از کروناویروس
اعظم کریمی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان مطرح کرد:

بهره‌گیری از ظرفیت روانشناسان برای مقابله با اضطراب ناشی از کروناویروس

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان از تولید محتوا با بهره‌گیری از ظرفیت مراکز مشاوره وزارت ورزش و جوانان برای ایجاد آرامش روانی در جامعه و مقابله با اضطراب ناشی از شیوع کروناویروس جدید خبر داد.

اعتمادآنلاین| اعظم کریمی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: از هفته اول اسفند ماه و با شیوع بیماری کرونا در کشور با توجه به پیش بینی اضطراب ناشی از بیماری و توصیه متخصصان در جهت مقابله با ترس از بیماری و رعایت نکات بهداشتی این دفتر از کلیه مراکز دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان درخواست همکاری کرد.

 

وی ادامه داد: در همین راستا در گام نخست ویدیوهای کوتاه مناسب انتشار در فضای مجازی با محتوای پیشگیری از بیماری، حفظ آرامش و آگاهی بخشیدن به هموطنان در برابر ویروس کرونا و مقابله با ترس و اضطراب با مشارکت روان شناسان تهیه و در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

 

کریمی در ادامه ضمن تشریح جزئیات محتواهای تولید شده گفت: متخصصان سلامت روان در این کلیپ‌ها  با بررسی زوایای مختلف نگرانی‌های پیش آمده برای افراد به دنبال شیوع کروناویروس در کشور و تاثیر منفی باورهای غلط روی سیستم ایمنی بدن، سعی در ارائه راهکارهای مفید برای حفظ آرامش، آگاهی بخشیدن و پیشگیری از اضطراب کاذب در جامعه کرده‌اند.

 

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه تلاش شده است تا با بهره‌گیری از دانش و تجربیات اعضای هیئت علمی و مشاوران محتوای ارائه شده در این آثار  تصویری به  تحلیل روانشناختی واکنش‌های غیراصولی نسبت به شیوع بیماری کرونا بپردازد، تصریح کرد: در این راستا کوشیده‌ایم تا به ارائه راهبردهای کارآمد، حفظ بهداشت روانی افراد، ارتقای سطح سلامت روانی، قدرت کنترل و مدیریت شرایط بحرانی و برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های روزانه و مدیریت بحران بپردازیم.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها