10/24/2021
یکشنبه، ۰۲ آبان ۱۴۰۰
نماینده وزیر بهداشت: 200 نفر در گیلان بخاطر ابتلا به کرونا فوت شده‌اند/ شرایط کشور جنگی است/ مردم در خانه بمانند
راه‌اندازی بیمارستان صجرایی با 120 تخت در رشت:

نماینده وزیر بهداشت: 200 نفر در گیلان بخاطر ابتلا به کرونا فوت شده‌اند/ شرایط کشور جنگی است/ مردم در خانه بمانند

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان گفت: هنوز عده‌ای از مردم خطر این ویروس مرموز را متوجه نشده و در خیابان‌های استان تردد می‌کنند به همین دلیل اگر مردم در خانه‌های خود نمانده و خود قرنطینه‌ای را انجام ندهند شاید مجبور شویم از قوه قهریه برای برخورد با افراد استفاده کنیم.

اعتمادآنلاین| محمدحسین قربانی نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه شرایط کشوری مانند دوران دفاع مقدس جنگی است، گفت: کشور درگیر یک ویروس و دشمن نامرئی به نام کرونا شده و مردم باید مانند دوران دفاع مقدس همراهی و همکاری لازم را انجام داده و به سربازان خط مقدم مبارزه با این ویروس کمک کنند.

 

وی تنها راه‌حل شکست ویروس کرونا را قطع زنجیره انتقال آن دانست و گفت: هنوز عده‌ای از مردم خطر این ویروس مرموز را متوجه نشده و در خیابان‌های استان تردد می‌کنند به همین دلیل اگر مردم در خانه‌های خود نمانده و خود قرنطینه‌ای را انجام ندهند شاید مجبور شویم از قوه قهریه برای برخورد با افراد استفاده کنیم.

 

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان با اشاره به تأمین 22 میلیارد تومان به استان گیلان برای تهیه تجهیزات بیمارستانی افزود: استان گیلان برای تجهیز و تأمین امکانات درمانی و بیمارستانی خود به 50 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که بخشی از آن تأمین و 28 میلیارد تومان دیگر در همین هفته به استان گیلان داده می‌شود.

 

قربانی از آماده شدن بیمارستان سیار سپاه قدس گیلان در بیمارستان رازی خبر داد و بیان کرد: با تلاش‌های فراوان سپاه قدس گیلان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان سیار 120 تخت خوابه در بیمارستان رازی آماده و از امروز پذیرش بیمار در آن آغاز می‌شود.

 

وی با اذعان به اینکه زیرساخت‌های احداث بیمارستان شب صحرایی در لاکان آماده شده، تصریح کرد: با اقدامات و پیگیری‌های انجام‌شده زیرساخت‌های احداث بیمارستان صحرایی در بخش لاکان آماده و در صورت احساس نیاز استان در مدت‌زمان 48 ساعت راه‌اندازی می‌شود.

 

عضو قرارگاه مرکزی ستاد مبارزه با کرونا کشور با تأکید بر اختصاص تخت‌های پشتیبان در هتل المپیک رشت بیان کرد: بیمارستان‌های رشت 200 تخت پشتیبان را در هتل المپیک این شهرستان برای بیماران کرونایی در نظر گرفته‌اند تا بتوانند این بیماران دوره نقاهت خود را بعد از مرخصی شدن در این بخش بگذارند.

 

قربانی با بیان اینکه در تمام بیمارستان‌های استان یک‌بخشی را به بیماران کرونایی یا مشکوک به کرونا اختصاص داده‌شده است، گفت: مقرر شد دو بیمارستان تازه تأسیس در شهرستان تالش و لنگرود هرکدام با 200 تخت هر چه سریع‌تر تجهیز شده و به بیماران خدمات دهند.

 

وی با اذعان به اینکه تمام بیماران کرونایی در گیلان به‌صورت پراکنده بستری هستند، افزود: در قم یک بیمارستان جامع 500 تختخوابی برای بیماران کرونایی اختصاص پیداکرده است، ولی متأسفانه در گیلان بیماری کرونا پراکنده بستری هستند.

با هر زبانی که بتوانیم به مردم می‌گوییم در خانه‌های خود بمانند

 

محمد حسین قربانی همچنین در جلسه فوق العاده کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت گفت: از نخستین روز شیوع کرونا به استاندار گفتم به عنوان یک سرباز در کنار شما هستم و اکنون نیز به عنوان یک سرباز خادم مردم گیلان هستم.

 

وی با اشاره به اینکه دکتر شادنوش برای مدیریت بحران کرونا تجربیات مناسبی داشت افزود: وی با فضای نامطلوب در گیلان مواجه گشت و از سویی با ابتلای رئیس دانشگاه علوم پزشکی به گیلان مسئولیت این نهاد نیز بر عهده ایشان قرار گرفت.

 

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان شرایط گیلان را در شیوع ویروس کرونا نامطلوب دانست و افزود: مدیرکل بهداشت جهانی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که اکنون زمان تعریف، بهانه گیری و تسلیم شدن نیست و وقت تحرک و عمل است. تنها راه نجات از بحران ویروس کرونا این است زنجیره شیوع این ویروس را قطع کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه امروزه زیرساخت‌های گیلان مناسبت نیست افزود: استان قم یک بیمارستان جامع با 500 تخت را برای درمان بیماران کرونا اختصاص داده، ولی در گیلان بیماران کرونایی به صورت پراکنده بستری هستند.

 

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان تاکید کرد: هنوز نتوانسته ایم مردم را قانع کنیم یک دشمن تمام عیار در رو به روی ما قرار گرفته و با هر زبانی که بتوانیم به مردم می‌گوییم در خانه‌های خود بمانند.

 

وی آمار فوت شدگان مبتلا به کرونا در گیلان را بالغ بر 200 نفر اعلام کرد و افزود: حدود 800 الی 900 نفر در گیلان به این ویروس آلوده شده اند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها