3/30/2020
دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
چرا حمیده عباسعلی در آلمان جراحی شد؟

چرا حمیده عباسعلی در آلمان جراحی شد؟

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان گفت: در فینال اتریش و در 7 ثانیه پایانی با وجودی که عباسعلی سه مرتبه زمین خورد، بلند شد و به تاتامی برگشت تا به مردم بگوید در مقابل بیماری کرونا مقاومت کنند.

اعتمادآنلاین| سمانه خوشقدم در خصوص شرایط حمیده عباسعلی ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران بعد از عمل جراحی اظهار داشت: حمیده عباسعلی در مسابقه فینال کاراته وان اتریش از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد، اما با توجه به کمپ تمرینی که بعد از این مسابقات در فرانکفورت آلمان داشتیم و قرار بود از این کشور در مسابقات کاراته وان مراکش شرکت کنیم، به آلمان سفر کردیم. با صحبت با رئیس فدراسیون کاراته و با توجه به اینکه حمیده درد زیادی داشت و نباید در چنین آسیبی زمان را از دست می‌دادیم، تصمیم گرفتیم با توجه به تکنولوژی کشور آلمان پای عباسعلی در این کشور معاینه شود. 

 

وی تصریح کرد: بعد از هماهنگی فدراسیون کاراته با کمیته المپیک، در آلمان دکتر بابک زرگر امینی به ما معرفی شد و ما سریعا از فرانکفورت به هانوفر رفتیم. در هانوفر از پای عباسعلی عکس گرفته شد و دکتر امینی تشخیص پارگی رباط صلیبی داد و توصیه کرد به نفع عباسعلی است که هر چه زودتر عمل جراحی انجام شود. نباید عضلات حمیده تحلیل می‌رفت و از طرفی آمادگی بدنی خوب او می‌توانست به موفقیت آمیز بودن عمل کمک کند. 

 

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان در خصوص عدم جراحی عباسعلی در ایران گفت: با توجه به بعد مسافت تا ایران، حضور در پرواز قطعا باعث اذیت عباسعلی می‌شد. از طرفی شرایط خاص کشور می‌توانست باعث تاخیر در عمل شود و برای همین درنگ نکردیم. تجربه موفقیت آمیز دکتر امینی در عمل جراحی سهراب مرادی قهرمان وزنه‌برداری کشورمان نیز عامل دیگری بود که تصمیم گرفتیم عباسعلی را با خیالت راحت در آلمان جراحی کنیم. روش جراحی عباسعلی روش نوینی بود که پیش از این روی دو بازیکن تیم ملی فوتبال سوئیس انجام شده بود و آنها در زمان کوتاهی به میادین برگشته بودند و ما نیز قصد داشتیم عباسعلی را برای رقابت‌های المپیک که 5 ماه دیگر برگزار می‌شود آماده کنیم.

 

خوشقدم تاکید کرد: همه این عوامل باعث شد تا جراحی در آلمان صورت بگیرد که خدا را شکر موفیت آمیز بود و او از روز جمعه 16 اسفندماه فیزیوتراپی خود را آغاز و روز شنبه نیز از پله بالا و پایین رفت. برای جراحی عباسعلی تحت نظر دکتر امینی مشورت شد و بدون تدبیر این عمل صورت نگرفت. ارکان ورزشی کشورمان نیز در این اتفاق خیلی تاثیرگذار بودند و لطف داشتند و من از وزارت ورزش، کمیته المپیک و فدراسیون کاراته به خاطر این تصمیم درست تشکر می‌کنم. 

 

وی در خصوص انتقادات به ادامه مبارزه عباسعلی در 7 ثانیه پایانی و بعد از مصدومیت گفت: در این مدت انتقاداتی در خصوص ادامه مبارزه عباسعلی در 7 ثانیه پایانی از او و من به خاطر عدم قطع مسابقه صورت گرفته است. سالیان سال است که با عباسعلی تمرین می‌کنم و سلامت روحی و روانی و جسمانی او و تمام بازیکنان تحت نظرم برای من مهم است، اما با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و ماه‌های سختی که مردم پشت سر گذاشتند، به خوبی می‌دانستیم که مردم به شادی و روحیه نیاز دارند.

 

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان تصریح کرد: شنیدن خبر فوت دختر پرستار قهرمان در لاهیجان بر اثر خدمت‌رسانی به مردمی که دچار بیماری کرونا شده بودند و همچنین فوت یکی از پرستاران آقا و تلاش‌های جامعه پزشکی باعث شده بود تا عباسعلی بخواهد با مدال طلا دل مردم را شاد و از آنها بخواهد که با بیماری کرونا بجنگند. زمانی که پای عباسعلی پیج خورد، هم من با توجه به اینکه کارشناس ارشد آسیب شناسی و حرکات اصلاحی هستم و هم حمیده با توجه به سابقه ورزش حرفه‌ای متوجه شدیم او دچار چه حادثه‌ای شده است.

 

خوشقدم خاطرنشان کرد: حمیده می‌توانست در 7 ثانیه پایانی انصراف بدهد و به مدال نقره برسد، اما او در این 7 ثانیه با وجودی که سه مرتبه زمین خورد، بلند شد و ایستاد و به تاتامی برگشت  تا به مردم بگوید در مقابل بیماری کرونا مقاومت کنند تا همه با هم از پس این بیماری بربیایم. عباسعلی در عمل چنین مسئله‌ای را نشان داد و به مدال طلا رسید و باعث خوشحالی مردم شد تا به مردمان یادآوری کند در کنار هم و با روحیه برای شکست کرونا تلاش کنیم. 

 

وی در خصوص لغو مسابقات کاراته وان مراکش گفت: مسابقات کاراته وان‌ها متاسفانه بسیار فشرده است و باعث شده تا بازیکنان خسته شوند و به لحاظ جسمی کم بیاورند. در مسابقات اخیر با توجه به خستگی بازیکنان فقط شاهد جنگ اراده بودیم و شاهد بودیم چند بازیکن در مسابقات اخیر به خاطر فشار مسابقات دچار مصدومیت شدند. مسابقات مراکش می‌توانست همه چیز را مشخص و تکلیف سهمیه‌های ما را مشخص کند. در بخش بانوان امیدوار بودیم 2 سهمیه باقی مانده را قطعی و نهایی کنیم، اما با تعویق مسابقات باید منتظر باشیم تا تصمیم مسئولان فدراسیون جهانی را ببینیم. امیدوارم هر تصمیمی گرفته می‌شود برای ما خیر باشد. مردم کشورمان نیز بدانند ما برای شادی دل آنها تلاش می‌کنیم تا با حداکثر سهمیه در بخش آقایان و بانوان در المپیک حضور داشته باشیم و باعث افتخار مردم کشورمان باشیم. 

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها