4/6/2020
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
تشکیل جلسه تعیین حداقل دستمزد کارگران در چه مرحله ای است؟

تشکیل جلسه تعیین حداقل دستمزد کارگران در چه مرحله ای است؟

اعضای کمیته دستمزد شورای عالی کار در آخرین نشست خود رقم سبد معیشت کارگران را چهار میلیون و 940 هزار تومان اعلام کردند.

اعتمادآنلاین|‌ «اصغر آهنی‌ها» گفت: با توجه به اینکه این هفته، اوج بیماری کروناست، جلسه امروز لغو شد و احتمالا هفته آینده برگزار شود.

 

این نماینده کارفرمایی در شورای عالی کار از احتمال موکول شدن تعیین دستمزد 99 کارگران به فروردین ماه خبر داد و گفت: با ادامه روند موجود ممکن است هفته آینده نیز جلسه‌ای برگزار نشود و تعیین دستمزد کارگران به فروردین ماه موکول شود.

وی تصریح کرد: برگزاری جلسات در فروردین ماه هیچ اشکالی ندارد.

 

اعضای کمیته دستمزد شورای عالی کار در آخرین نشست خود رقم سبد معیشت کارگران را چهار میلیون و 940 هزار تومان اعلام کردند. قرار شد در هفته‌های بعد شورای عالی کار جلسات تعیین دستمزد را برگزار کند اما به دلیل ملاحظات شیوع بیماری کرونا این جلسات لغو شد و پیش‌بینی می‌شود که جلسه تعیین دستمزد به سال آینده موکول شود.

 

در سال گذشته هزینه معیشت خانوار 3.3 نفره کارگری سه میلیون و 760 هزار تومان تعیین شده بود.

 

سال گذشته پس از تشکیل چندین جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی، سرانجام در تاریخ 28 اسفندماه، دستمزد سال 98 کارگران برای «حداقلی بگیران» (کارگرانی که در سال نخست ورود به بازار کار قرار دارند) با افزایش 36.5 درصدی، یک میلیون و 516 هزار و 882 تومان تعیین شد.

 

همچنین دستمزد کارگران دارای بیش از یکسال سابقه کار که تحت عنوان «سایر سطوح مزدی» شناخته می‌شوند، به میزان 13 درصد نسبت به حقوق پایه 97 به اضافه 261 هزار و 118 تومان، افزایش یافت.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها