4/1/2020
چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
افزایش قیمت نفت جان تازه‌ای به بازارهای مالی عربی داد

افزایش قیمت نفت جان تازه‌ای به بازارهای مالی عربی داد

ارزش درهم امارات در برابر دلار تقویت شد.

اعتمادآنلاین|همه سه ارز مهم عربی در معاملات امروز در برابر دلار افزایشی بودند. همچنین آن طور که خبرگزاری رویترز گزارش کرده است، شاخص های بورسی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نیز تحت تاثیر خبر افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی پس از سقوط کم سابقه دیروز، افزایشی بودند. از سوی دیگر اما شمار مبتلایان به ویروس کرونا کماکان رو به افزایش است تا جایی که عربستان از قرنطینه یک استان خود خبر داده است. 

 

در معاملات بازار ارز دوبی، نرخ برابری هر دلار معادل 3.68 درهم امارات، 3.641 ریال قطر و 0.385 ریال عمان اعلام شد که هر سه ارز نسبت به روز قبل خود کاهش داشته اند. علاوه بر دلار، ارزش دیگر ارزهای مهم جهانی در برابر سه ارز مهم عربی کاهشی بوده است تا جایی که نرخ برابری هر یورو برابر همتایان اماراتی، قطری و عمانی به ترتیب: 4.11، 4.15 و 0.432 و نرخ برابری هر پوند به ترتیب معادل: 4.774، 4.772 و 0.504 اعلام شد.

 

اکبر خان، مدیر سبد دارایی در موسسه الریان اینسوتمنت گفت: سعودی ها با کاهش دادن قیمت نفت به سطوح سال 2014 به دنبال رقابتی تر کردن بازار و حذف برخی بازیگران هستند. این یک استراتژی دردناک و زمان بر است و دفعه قبلی شکست خورده بود. 

 

بورس های عربی با استقبال از افزایش قیمت نفت به ریل صعودی بازگشتند. در عربستان شاخص بورس " تداول" بیش از 4.3 درصد صعود کرد. در امارات، شاخص بورس ابوظبی 4.81 درصد و در دوبی شاخص بورس 4.94 درصد صعود کردند. در قطر شاخص بورس دوحه 3.37 درصد و در بحرین شاخص بورس منامه 1.87 درصد بالاتر از سطح روز گذشته خود بسته شدند. شاخص بورس عمان نیز  0.83  درصد صعود کرد. بورس کویت امروز بسته بود و فعالیتی نداشت. 

 

منبع: ایسنا 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها