4/5/2020
یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
مردم در روزهای سخت نباید دغدغه پول داشته باشند/ دولت با طرح کوپن در روزهای جنگ به مردم کمک کرد/ کشور به قدری دارایی دارد که بتوانیم بخشی از نیازهای مردم را تامین کنیم/ ای کاش آقایان، شهر قم را قرنطینه می‌کردند
کاظم اکرمی، وزیر اسبق آموزش‌و‌پرورشِ، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

مردم در روزهای سخت نباید دغدغه پول داشته باشند/ دولت با طرح کوپن در روزهای جنگ به مردم کمک کرد/ کشور به قدری دارایی دارد که بتوانیم بخشی از نیازهای مردم را تامین کنیم/ ای کاش آقایان، شهر قم را قرنطینه می‌کردند

کاظم اکرمی گفت: ای کاش در همان روزهای اول شهر قم را آقایان قرنطینه کرده بودند تا الان نگرانی به این شدت نبود. من مانده‌ام خدای ناکرده اگر آمار کشته‌های کرونا به هفت‌ هشت هزار نفر برسد، به لحاظ روانی چه وضعیتی در کشور به وجود خواهد آمد.

اعتمادآنلاین| کاظم اکرمی، وزیر آموزش‌و‌پرورش در دولت دهه 60، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین اظهار داشت: مردم واقعاً شرایط بدی دارند و در حالی که از ترس مبتلا شدن به ویروس کرونا خودشان را در خانه قرنطینه کرده‌اند نگران خرج و مخارج و قسط و کرایه عقب‌‌افتاده‌شان هستند (بیشتر بخوانیم).

 

نمی‌دانم دولت روحانی چه برنامه‌هایی برای کاهش دغدغه‌ها دارد

 

او افزود: بنده بعد از دولت آقای خاتمی‌ هیچ ارتباطی با دولتی‌ها نداشته‌ام و به همین دلیل نمی‌دانم دولت روحانی چه برنامه‌هایی برای کاهش دغدغه‌ها دارد. اما این را می‌دانم که هر دولتی در مواقع بحرانی باید تلاشش را به کار گیرد تا مردم دست‌کم به آسایشی حداقلی برسند (بیشتر بخوانیم).

 

ویروس کرونا ایران

 

با طرح کوپن به مردم کمک کردیم

 

اکرمی با اشاره به روزهای سخت جنگ تحمیلی ادامه داد:‌ در روزهایی که کشور درگیر جنگی سخت با عراق بود دولت علاوه بر اینکه باید هزینه‌های دفاع از تهاجم دشمن را تقبل می‌کرد، با طرح کوپن به مردم کمک کرد. این درست که در آن ایام نفت ایران فروش خوبی داشت،‌ اما الان هم کشور به قدری دارایی دارد که با وجود تحریم‌ها هم بتوانیم بخشی از نیازهای مردم را تامین کنیم (بیشتر بخوانیم).

 

ای کاش آقایان شهر قم را قرنطینه کرده بودند

 

این فعال سیاسی همچنین توضیح داد: ای کاش در همان روزهای اول شهر قم را آقایان قرنطینه کرده بودند تا الان نگرانی به این شدت نبود. من مانده‌ام خدای ناکرده اگر آمار کشته‌های کرونا به هفت‌ هشت هزار نفر برسد، به لحاظ روانی چه وضعیتی در کشور به وجود خواهد آمد (بیشتر بخوانیم).

 

کاظم اکرمی در پایان گفت‌:مهم این است که مردم  در روزهای سخت نباید دغدغه پول داشته باشند تا به لحاظ روانی آماده مواجهه با مسائلی چون کرونا یا هر اتفاق دیگری باشند (بیشتر بخوانیم).

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها