4/6/2020
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
دلیل هک شدن حساب‌های کاربران چیست؟
کارشناسان امنیتی مایکروسافت تشریح کردند:

دلیل هک شدن حساب‌های کاربران چیست؟

کارشناسان امنیتی مایکروسافت به تازگی اعلام کرده اند که تنها دلیل هک شدن حساب های کاربران عدم استفاده از قابلیت احراز هویت چند مرحله ای است.

اعتمادآنلاین| کارشناسان و متخصصان مایکروسافت با انتشار گزارشی به تازگی اعلام کردند که 99.9 درصد از کاربران تنها به یک دلیل توسط هکرها و مجرمان سایبری هک می‌شوند و آن نیز استفاده نکردن از قابلیت احراز هویت چند مرحله ای در حساب‌های کاربری آنهاست.

 

به باور آنها حدود 1.2 میلیون حساب کاربری در مایکروسافت در ژانویه 2020 در معرض خطر هک شدن قرار گرفته است که تنها انجام یک اقدام ساده می توانست جلوی نفوذ هکرها را بگیرند و امنیت حساب های کاربری آن ها را حفظ کند. این اقدام ساده بدون شک فعال سازی قابلیت احراز هویت دو یا چند مرحله ای است که به کاربران اجازه می‌دهد با طی چند مرحله هویت اصلی آنها توسط هوش مصنوعی مایکروسافت شناسایی شود.

 

مایکروسافت در کنفرانس RSA  اعلام کرده که روزانه بالغ بر 30 میلیارد بار ورود کاربران به حساب کاربری آنها را رصد می‌کند که به طور میانگین تقریباً نیم درصد از آنها هک می شود.

 

طبق آمارهای ارائه شده توسط کارشناسان مایکروسافت در ژانویه 2020، تنها 11 درصد از حساب های کاربری مشاغل در مایکروسافت از احراز هویت چند مرحله استفاده کرده اند که این امر موجب می‌شود که دست هکرها و مجرمان سایبری برای نفوذ به اطلاعات شخصی موجود در حساب های کاربری کاربران و دسترسی به رمز عبور آن ها باز شود و بتوانند اقدامات مورد نظر خود را انجام دهند.

 

به گفته این کارشناسان همچنین یکی دیگر از روش های جلوگیری از نفوذ هکرها استفاده نکردن از رمزهای عبور تکراری و قابل حدس است.

 

متخصصان مایکروسافت در آخرین گزارش خود تاکید کرده اند که ساده ترین راه به منظور کاهش احتمال نفوذ هکرها به حساب‌های کاربری فعال سازی قابلیت احراز هویت چند مرحله‌ای توسط کاربران است که همین اقدام احتمال هک حساب‌های کاربری را 99.9 درصد کاهش می دهد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها