4/6/2020
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
127 کشور در جهان درگیر کرونا/ افزایش شیوع «کروناویروس» در آمریکا و اروپا

127 کشور در جهان درگیر کرونا/ افزایش شیوع «کروناویروس» در آمریکا و اروپا

طبق جدیدترین آمارها بیش از 4900 نفر در جهان بر اثر شیوع کرونا جان خود را از دست داده و 134 هزار و 800 نفر نیز به این ویروس آلوده شده‌اند.

اعتمادآنلاین| کروناویروس تاکنون در 127 کشور و منطقه در جهان گسترش پیدا کرده که همزمان با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-19 در ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی، نرخ ابتلا به این بیماری در چین به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است.

 

در شهر ووهان چین برای دومین روز متوالی موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-19 کمتر از 10 نفر گزارش شده است. همچنین بیش از 64 هزار نفر از افراد آلوده به این ویروس در چین بهبود یافته‌اند.

 

این درحالیست که آمارها حاکی از افزایش قابل توجه موارد ابتلا و مرگ‌و‌میر ناشی از شیوع کروناویروس در بسیاری از کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکاست. بر اساس آمارها تاکنون 1762 نفر در این کشور به بیماری کووید-19 مبتلا شده و 41 نفر نیز فوت کرده‌اند.

 

در ایتالیا نیز که بیشترین میزان شیوع کروناویروس در میان کشورهای اروپایی مشاهده شده تعداد افراد آلوده به کروناویروس بیش از 15 هزار و 100 نفر اعلام شده همچنین تعداد فوتی‌ها به 1016 تن رسیده است.

 

در فرانسه نیز رئیس جمهوری این کشور به منظور مقابله با شیوع کروناویروس از اتخاذ تصمیماتی مبنی بر تعطیلی تمامی مدارس و دانشگاه‌های این کشور از روز دوشنبه خبر داد. تعداد فوتی‌های ناشی از بیماری کووید-19 در این کشور به 61 تن افزایش یافته است. بیش از 2 هزار و 870 نفر هم به این بیماری مبتلا شده‌اند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از سایت اطلاع رسانی "ورلداُمتر" در آلمان شمار مبتلایان به کروناویروس 2745 نفر اعلام شده است و تاکنون شش نفر در این کشور بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها