4/7/2020
سه شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
گروه «رستاک» با سوغاتی از کرمان به استقبال بهار می‌رود

گروه «رستاک» با سوغاتی از کرمان به استقبال بهار می‌رود

گروه موسیقی «رستاک» در تازه‌ترین فعالیت خود به زودی ترانه قدیمی کرمانی «فاطلو» را با هدف شادی بخشی و انتقال انرژی مثبت به جامعه منتشر خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| گروه موسیقی «رستاک» در تازه ترین فعالیت خود به زودی ترانه قدیمی کرمانی «فاطلو» را با هدف شادی بخشی و انتقال انرژی مثبت به جامعه ایرانی در روزهای شیوع بیماری کرونا منتشر خواهد کرد.

 

در توضیح این قطعه آمده است:

 

«گروه رستاک با بیش از 2 دهه فعالیت در حوزه موسیقی فولکلور ایرانی، خاطرات گوناگونی را برای مخاطبان خویش رقم زده است و لحن آشنا و شیرین ترانه های فولکلور را در قالب آلبوم های تصویری به مخاطبان پیشکش کرده و همواره شادی، انرژی و همدلی را با خود به ارمغان آورده است.

 

البته به نظر می‌‌رسد با توجه به شرایط موجود جامعه، گروه رستاک انتشار ترانه‌ای جدید بر مبنای موسیقی اقوام ایران را یک ضرورت دانسته و در ادامه فعالیت‌های پژوهشی-موسیقیایی خود، بر آن شده تا بار دیگر پیام آور شادی و انرژی برای هموطنانش باشد.

 

«فاطلو» که یک ترانه قدیمی کرمانی و دارای مضمونی عاشقانه و شاد است، با رویکرد ویژه گروه رستاک، بازآفرینی و به مناسبت ایام عید نوروز، به مخاطبان عرضه می شود.

 

گروه رستاک که در ماه‌های اخیر با انتشار آثاری از پروژه بین‌المللی «درخانه-بی مرز»، به بازآفرینی موسیقی‌های فولکلور کشورهای همسایه ایران پرداخته است، با پیشکش تک آهنگ «فاطلو»، قصد دارد از مجموعه‌ جدید خود با عنوان «همه اقوام من 2» رونمایی کند این گروه که همواره با حمایت مخاطبانِ خویش، قلب تپنده موسیقی فولکلور ایرانی را زنده و پر نشاط نگاه داشته است، «فاطلو» را با حمایت «گیتا هژبری»، یکی از حامیانِ کرمانی گروه، بازآفرینی و تولید کرده است.»

 

جدیدترین اثر گروه رستاک با عنوان «فاطلو» 25 اسفند 98 در اختیار مخاطبان و علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

 

منبع: مهر

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها