3/29/2020
یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
ارائه غیرحضوری خدمات مشاوره‌ای به دانش‌آموزان در ایام تعطیلات
مسعود شکوهی، مدیر کل امور تربیتی، مشاوره وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

ارائه غیرحضوری خدمات مشاوره‌ای به دانش‌آموزان در ایام تعطیلات

مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش از فعال بودن صدای مشاور و پیام مشاور برای کاهش استرس و مشاوره تحصیلی دانش آموزان و اولیاء در ایام تعطیلات خبر داد.

اعتمادآنلاین| مسعود شکوهی، مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش، گفت: اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت دربرابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در ایامی که به دلیل کنترل بیماری کرونا منجر به تعطیلی مدارس شده است برای پاسخگویی به سئوالات اولیاء و دانش آموزان در حوزه مشاوره تحصیلی و تربیتی وهمچنین پیشگیری از مشکلات روانی و اجتماعی اقدام به راه اندازی "پیام مشاور" با حضور مشاور در سطح واحد آموزشی و "صدای مشاور" با حضور اعضاءتخصصی در سطح مراکز و هسته‌های مشاوره استان‌ها و مناطق کرده است.

 

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا با هدف مدیریت بحران و پیشگیری از مشکلات روانی و اجتماعی (اضطراب، ‌استرس) در دانش‌آموزان کانال اطلاع‌رسانی با عنوان پیام مشاور با مدیریت مشاوران مدارس برای دانش‌آموزان آموزشگاه مربوطه تشکیل شده است.

 

شکوهی همچنین از فعال کردن مراکز مشاوره در قالب صدای مشاور خبر داد و افزود:  صدای مشاور جهت مشاوره تحصیلی و تربیتی و کاهش استرس‌های اجتماعی دانش‌آموزان و خانواده‌ها در طول شبانه‌روز از طریق تلفن مرکز مشاوره و اطلاع‌رسانی شماره‌های مراکز مشاوره به تمامی دانش‌آموزان مناطق فعال خواهد بود.

 

مدیر کل امورتربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: دستورالعمل‌های پیشگیری از بیماری های حاد تنفسی فصول سرد به شماره 802/24634/5500 مورخ 16 بهمن 98 به مراکز پرورشی و فرهنگی از قبیل کانون‌ها، اردوگاه‌ها و دارالقرآن‌ها ارسال شده است.

 

وی همچنین توانمندسازی و آموزش مهارت‌های خودمراقبتی دانش‌آموزان دوره ابتدایی دوم (توانمندسازی همزمان دانش‌آموزان، والدین و کارکنان مدرسه) ویژه استان قم به تعداد 321 مدرسه در استان قم را از دیگر فعالیت ها و برنامه‌های این اداره کل دانست.

 

شکوهی اضافه کرد: گروه‌های مختلف و سلسله مراتبی در فضای مجازی به منظور ارتباط مؤثر با اولویت اشتراک‌گذاری محتوای پرورشی و فرهنگی در کل استان‌ها ایجاد شده است.

 

اولیاء گرامی می توانند برای اطلاع از شماره های تماس اعضاء تخصصی به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان ها و مناطق مراجعه نمایند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها