4/2/2020
پنج شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
سرایت کرونا از طریق آب نداریم / تشدید نظارت‌ها برای بالا بردن کیفیت آب
مدیر کل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو :

سرایت کرونا از طریق آب نداریم / تشدید نظارت‌ها برای بالا بردن کیفیت آب

به خاطر بالا رفتن شدت مصرف به دلیل توصیه به شست‌وشوی مکرر دست‌ها علیرغم اینکه به جهت تامین آب از ذخایر سدها و منابع زیرزمینی مشکلی نداریم، اما به لحاظ توزیع مشکل داریم.

اعتمادآنلاین| میثم جعفرزاده، درباره تمهیدات اندیشیده شده برای سالم نگهداشتن آب شرب کشور در شرایط شیوع کرونا اظهار داشت: ما با اطمینان می‌توانیم بگوییم که سرایت کرونا از طریق آب نداریم اما با اینحال به لحاظ پارامتر کیفی دقت را بالا بردیم تا غیر از کرونا هیچ آلودگی دیگری نیز ایجاد نشود.

 

وی افزود: به خاطر بالا رفتن شدت مصرف به دلیل توصیه به شست‌وشوی مکرر دست‌ها علیرغم اینکه به جهت تامین آب از ذخایر سدها و منابع زیرزمینی مشکلی نداریم، اما به لحاظ توزیع مشکل داریم.

 

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو با بیان اینکه با توجه به بالا رفتن مصرف ممکن است افت فشار و کمبود آب اتقاق بیفتد، گفت: اولین و بهترین راه حل شکست کرونا مشروط به این است که پرسنل حوزه آب حفاظت شوند تا با مشکل تامین آب مواجه نشویم، در این خصوص بخشنامه‌های لازم به مراکز مربوطه ارسال و پروتکل‌ها ابلاغ شده است تا کمترین آسیب را داشته باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: ما کلر باقیمانده در آب شرب را به شدت کنترل می‌کنیم و علاوه بر خودمان، ادارات بهداشت هر استان و شهری وضعیت آب را رصد می‌کنند و تاکنون نیز مشکلی پیش نیامده است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها