4/6/2020
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
کرونانفس جلسات تعیین دستمزد 99 را بُرید/برگزاری اولین جلسه؛ امروز

کرونانفس جلسات تعیین دستمزد 99 را بُرید/برگزاری اولین جلسه؛ امروز

شیوع ویروس کرونا برگزاری جلسات کمیته دستمزد شورای عالی کار جهت تعیین حداقل دستمزد سال 99 حقوق بگیران تامین اجتماعی را نیز تحت تاثیر قرار داده و اولین جلسه قرار است امروز برگزارشود.

اعتمادآنلاین|‌ شیوع ویروس کرونا برگزاری جلسات کمیته دستمزد شورای عالی کار جهت تعیین حداقل دستمزد سال 99 حقوق بگیران تأمین اجتماعی را نیز تحت تأثیر قرارداده است و قرار است اولین جلسه این کمیته امروز برگزار شود. این در حالی است که طبقروال سالهای گذشته، در این ایام باید جلسات متعددی برگزار شده بود و بخش عمدهرایزنی‌ها به انجام رسیده بود اما امسال به دلیل شیوع کرونا، جلسات به دفعات لغو شد.

 

 جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقلدستمزد کارگران مرکب از سه گروه شامل نمایندگان تشکل‌های کارگری، تشکل‌های کارفرمایی و 5 نماینده دولت به ریاست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال 99، امروز 26 اسفند ماه ساعت 15 برگزار خواهد شد.

 

آنطور که فرامرز توفیقی نماینده کارگران در جلسه تخصصی کمیته دستمزد گفت، با توجه به اینکه جلسه امروز اولین جلسه در مورد تعیین میزان مزد است، مشخص نیست نتیجه جلسه چه زمانی اعلام شود، اگر قرار بر تعیین تکلیف نهایی اعداد و ارقام باشد، به احتمال زیاد جلسه تا پاسی از شب به طول خواهد کشید.

 

البته جلسه مربوط به تعیین میانگین هزینه ماهانه سبد معیشت خانوار کارگری با ظرفیت3.3 نفر در کشور چندی پیش برگزار که در نهایت رقم 4 میلیون و 940 هزار تومان برای خانوار کارگری در سال 99 تأیید شد. این رقم برای تعیین حداقل مزد سال آینده به شورای عالی کار که مبنای بند 2 ماده 41 قانون کار است پیشنهاد می‌شود.

 

گفتنی است؛ حدود 13 میلیون کارگر بیمه شده اصلی تأمین اجتماعی در کشور وجود دارند که حدود 80 درصد آنها حول و حوش حداقل حقوق مزد دریافت می‌کنند که حداقل مزداعمال شده در سال جاری یک میلیون و 560 هزار تومان است.

 

منبع: ایسنا 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها