4/3/2020
جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
پروفسور چینی به مردم ایران: با «ماندن در خانه» کرونا را شکست دهید

پروفسور چینی به مردم ایران: با «ماندن در خانه» کرونا را شکست دهید

استاد دانشگاه مطالعات بین‌المللی شانگهای با استناد به تجربه‌های مردم چین در «شکست ویروس کرونا» به مردم ایران توصیه کرد در خانه بمانند زیرا «تنها با ماندن در خانه می‌توان ویروس کرونا را شکست داد».

اعتمادآنلاین| پروفسور «فان هونگ دا» در گفت‌و‌گیی گفت: تاکنون واکسن یا داروی تاثیرگذاری برای درمان یا کنترل ویروس کرونا کشف نشده است. بنابراین تنها راه شکست این ویروس همه‌گیر، قطع زنجیره ابتلا به آن است که از طریق ماندن در خانه امکان‌پذیر است.

 

این استاد چینی با بیان اینکه کشورش بتازگی اوج شیوع بیماری همه‌گیر ویروس کرونا را پشت سر گذاشته است اظهار کرد: اکنون چین و ایران همکاری‌های ارزشمندی را در مقابله با این بیماری آغاز کرده‌اند و امید است این بیماری در ایران هم کنترل شود.

 

او افزود: من به صورت روزانه وضعیت اپیدمی کرونا را در ایران دنبال می کنم و همچنین به طور جدی در فعالیت جمع آوری و اهدای تجهیزات و لوازم مورد نیاز پزشکی برای ایران شرکت دارم و از نزدیک در جریان مشکلات مردم ایران در مبارزه با کرونا هستم.

 

پروفسور فان اظهار امیدواری کرد امیدوارم مردم ایران نیز مانند مردم چین تا آنجا که ممکن است «در خانه بمانند و بیرون نروند» و مشکلات ریز و کوچک ماندن در خانه را با هدف شکست هرچه سریع‌تر ویروس کرونا تحمل کنند.

 

استاد دانشگاه مطالعات بین المللی شانگهای افزود: مردم ایران در سال‌های گذشته به دلیل تحریم‌های آمریکا، سختی های زیادی را تجربه کرده و بر آنها غلبه کرده‌اند و من اطمینان دارم این بار نیز در نبرد با کرونا پیروز خواهند شد.

 

او در پایان گفت: همانطور که شما در زمان اوج اپیدمی در کنار مردم ایران بودید، مردم چین نیز در کنار شما و حامی شما هستند و شما را تنها نمی‌گذارند.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها