4/3/2020
جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
پوتین: تحریم‌ها مغز ما را به کار انداخت

پوتین: تحریم‌ها مغز ما را به کار انداخت

رئیس‌جمهور روسیه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری تاس از کارآمدی تحریم‌ها علیه این کشور در راستای پیشرفت داخلی سخن گفت.

اعتمادآنلاین| ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری تاس اعلام کرد: برآورد‌های مختلف نشان می‌دهد تحریم‌های خارجی 50 میلیارد دلار به ما ضرر رسانده، اما ما موفق شدیم با راهکار‌های مختلف این زیان را جبران کنیم.

 

او ادامه داد: این میزان از ضرر بسیار چشمگیر است، اما اعمال تحریم‌ها موجب شد ما از مغز‌مان بیشتر استفاده کنیم. روسیه بعد از تحریم‌ها، تمرکز خود را بر جایگزینی اقلام وارداتی و تولید بومی این اقلام و فناوری‌هایی قرار داد که پیشتر نداشتیم یا نادیده گرفته و یا از دست دادیم.

 

پوتین افزود: ما همه این صنایع (تحریم‌شده) را از نو بازسازی کردیم و اکنون قطعاً از سود آن بهره‌مند می‌شویم؛ تنوع (محصولات) اقتصاد ما بیشتر شده و بهتر با اولویت‌ها برخود می‌کنیم.

 

رئیس‌جمهور روسیه در پایان تاکید کرد: اقدامات ضدتحریمی صنعت کشاورزی ما را تقویت و زنجیر‌های بازار داخلی ما را آزاد کرد.(مثلا) هیچ کسی تصور نمی‌کرد ما این حجم از گندم را تولید و نیاز‌های خود را تأمین کنیم و به بزرگترین صادرکننده این محصول تبدیل شویم.

 

از سال 2014 که الحاق کریمه به روسیه با برگزاری رفراندوم صورت گرفت، آمریکا و اتحادیه اروپا چندین دور تحریم علیه مسکو اعمال کردند، زیرا کشور‌های غربی و اوکراین آن همه‌پرسی را به رسمیت نشناختند. اما روسیه هرگونه دخالت در امور اوکراین را رد کرده و تاکید دارد که همه‌پرسی سال 2014 مطابق قوانین بین‌المللی صورت گرفته است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها