4/7/2020
سه شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
فرانسه شرکت «اپل» را جریمه کرد

فرانسه شرکت «اپل» را جریمه کرد

دولت فرانسه شرکت اپل را به دلیل نقض قانون رقابت، بیش از یک میلیارد یورو جریمه کرد.

اعتمادآنلاین| نشریه پولتیکو در گزارشی نوشت فرانسه شرکت اپل را به سبب نقض قانون رقابت بیش از یک میلیارد یورو جریمه کرد.

 

در این گزارش به قلم تیبولت لارگر آمده است: فرانسه شرکت آمریکایی اپل را به سبب نقض قوانین رقابت یک میلیارد و یکصد میلیون یورو جریمه کرد و این به بزرگترین جریمه مالی اپل تبدیل شد.

 

نهاد مالی نظارت کننده بر رقابت‌های تجاری در فرانسه اعلام کرد شرکت اپل توافق نامه‌های غیرقانونی ناقض رقابت را با شرکت‌های عمده فروشی تِک دیتا Tech Data و اینگرام میکرو Ingram Micro امضا کرده است. این دو شرکت عمده فروشی هم به ترتیب 76 میلیون و یکصد هزار و 63 میلیون یورو جریمه شدند.

 

این نهاد همچنین اعلام کرد اپل قیمت‌های فروش مجدد را بر محصولات خود اعمال و از جایگاهش به عنوان یک تأمین کننده سوء استفاده کرده است.

 

ایزابل دِ سیلوا، مدیر نهاد مالی نظارت‌کننده بر رقابت‌های تجاری در فرانسه در سخنانی گفت: این نهاد به سبب تأثیر شدید این اقدامات بر رقابت در توزیع محصولات اپل سبب اعمال بالاترین مجازات بر این شرکت شده است. این همچنین شدیدترین مجازاتی است که تاکنون بر یک اپراتور اقتصادی اعمال شده است.

 

این نهاد در پی دریافت شکایتی از سوی شرکت eBizcuss.com در سال 2012، تحقیقاتی را در ارتباط با اپل و دو شرکت دیگر عمده فروش انجام داد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها