4/8/2020
چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
ریابکوف: کمک‌های روسیه به ایران برای مقابله با کرونا ادامه می‌یابد

ریابکوف: کمک‌های روسیه به ایران برای مقابله با کرونا ادامه می‌یابد

معاون وزیر خارجه روسیه در گفتگوی تلفنی با سفیر ایران اعلام کرد کمک‌های این کشور به ایران برای مقابله با کرونا ادامه خواهد یافت.

اعتمادآنلاین| «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه در تماس تلفنی با «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه به وی اطمینان داد که کمک‌های روسیه به ایران برای مقابله با بیماری کرونا ادامه خواهد یافت و مقامات روسیه بعد از دریافت نامه حسن روحانی رئیس جمهور ایران در حال بررسی نحوه اقدام در این زمینه هستند.


معاون وزیر امور خارجه روسیه افزود: مسکو اقداماتی را برای لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران انجام داده و تلاش خواهد کرد از راه‌های مختلف از جمله مشارکت در اینستکس همکاری خود با ایران را گسترش دهد.

 

جلالی نیز ضمن قدردانی از کمک‌های فدراسیون روسیه به جمهوری اسلامی ایران در مقابله با کرونا، بر تداوم کمک‌های دوجانبه و جهانی در شرایط فراگیری جهانی این بیماری تأکید کرد. 


او در ادامه از موضع گیری منطقی روسیه در قبال تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران تقدیر کرد.


جلالی بر همکاری همه کشورها برای مقابله با این ویروس تأکید کرد.

 

گفتنی است معاون وزیر خارجه روسیه 20 اسفند ماه نیز در تماس تلفنی سفیر ایران بر غیرقانونی بودن تحریم‌های اعمال شده علیه ایران تأکید کرد و گفت که موضوع آژانس باید به دور از هرگونه ملاحظات سیاسی و کاملا فنی حل شود.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها