7/7/2020
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹
علت شیوع کرونا در ایتالیا مشخص شد
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

علت شیوع کرونا در ایتالیا مشخص شد

به اعتقاد کارشناسان تماشای یک بازی فوتبال یکی از مهمترین علل شیوع گسترده کرونا در ایتالیا بوده است. دیدار تیم‌های آتالانتا ایتالیا و والنسیا اسپانیا در دور یک شانزدهم‌ نهایی لیگ قهرمانان اروپا منجر به شیوع گسترده کرونا در ایتالیا شده است.

اعتمادآنلاین| به اعتقاد کارشناسان، تماشای یک بازی فوتبال یکی از مهمترین علل شیوع گسترده کرونا در ایتالیا بوده است.

 

به گزارش اعتمادآنلاین به نقل از روزنامه ایتالیایی کوریا دلا اسپورت، دیدار تیم‌های آتالانتا ایتالیا و والنسیا اسپانیا در دور یک شانزدهم‌ نهایی لیگ قهرمانان اروپا منجر به شیوع گسترده کرونا در ایتالیا شده است.

 

این روزنامه پر تیراژ ایتالیایی با استناد به سخنان یکی از متخصصان بیماری‌های تنفسی خبر داد بازی آتلانتا با والنسیا که در ورزشگاه سنسیرو شهر میلان برگزار شد به مثابه بمب بیولوژیکی بود که بیش از چهل هزار تماشگر را درگیر کرد.

 

این تماشاگران که در زمان بازگشت از اتوبوس، قطار و خودروهای شخصی استفاده کردند، منجر به انتشار هر چه بیشتر این ویروس شدند.

 

بر اساس آمار منتشر شده در ایتالیا، این بازی منجر به جان باختن حدود 500 نفر و مبتلا شدن 35 درصد از بازیکنان والنسیا شد در حالی که شمار زیادی از هواداران این تیم اسپانیایی که بازی را از نزدیک مشاهده کردند نیز جزو مبتلایان به کرونا هستند.

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها