قیمت خرید تضمینی گندم در سال 1399 تعیین شد | اعتمادآنلاین
9/29/2020
سه شنبه، ۰۸ مهر ۱۳۹۹
قیمت خرید تضمینی گندم در سال 1399 تعیین شد

قیمت خرید تضمینی گندم در سال 1399 تعیین شد

 با تصویب هیات وزیران قیمت تضمینی خرید گندم به ازای هر کیلوگرم، مبلغ 25 هزار ریال تعیین و با اختصاص تسهیلات برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال 99 موافقت شد.

اعتمادآنلاین| در جلسه هیات دولت که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد، وزیر کشور نیز گزارش کمیته اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره نحوه فاصله‌گذاری اجتماعی و ایجاد محدودیت در ترددها و سفرهای برون شهری را به هیات وزیران ارائه داد.

 

همچنین مقرر شد ایرادات طرح یادشده برطرف و جهت تأیید و تصویب رییس جمهوری ارسال شود.

 

اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات زلزله آذربایجان غربی

 

هیات وزیران با تخصیص مبلغ یک هزار و 830 میلیارد ریال اعتبار به تفکیک مبلغ یک هزار و 530 میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای و مبلغ 300 میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از زلزله استان آذربایجان غربی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موافقت کرد.

 

بر این اساس، کمک‌های چندگانه بلاعوض، به تفکیک جهت احداث تعداد 500 واحد مسکونی شهری به ازای هر واحد مبلغ 120 میلیون ریال، احداث چهار هزار واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد یکصد میلیون ریال، تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی و تجاری به ازای هر واحد 50 میلیون ریال، تامین لوازم معیشتی (لوازم خانگی و سرمایه‌ای) واحدهای مسکونی آسیب دیده به ازای هر واحد 50 میلیون ریال و احداث  3700 واحد جایگاه دامی به ازای هر واحد 50 میلیون ریال تخصیص می‌یابد.

 

همچنین، پرداخت کمک هزینه اسکان موقت برای تعداد 500  واحد مسکونی شهری به ازای هر واحد مبلغ 120 میلیون ریال و برای چهار هزار واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد یکصد میلیون ریال، از دیگر مصوبات دولت بود.

 

هیات دولت در ادامه مقرر کرد اعتباراتی به منظور تأمین هزینه‌های پشتیبانی و ارائه خدمات فنی و مدیریتی و آواربرداری و نیز تامین و آماده‌سازی زمین، تاسیسات زیربنایی، آزادسازی معابر و احداث زیرساخت داخل روستاهای زلزله‌زده این استان تخصیص یابد.

 

تصویب اختصاص اعتبار جهت تامین آب شرب شهرهای بابل و بابلسر از طریق سد البرز

 

با تصویب هیات وزیران، مبلغ یک هزار میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای اجرای اقدامات پیشگیرانه به جهت تامین آب شرب شهرهای بابل و بابلسر از طریق سد البرز و لزوم تکمیل تصفیه‌خانه‌های اضطراری شهرهای مذکور به منظور افزایش کیفیت و کاهش کدورت آب شرب، اختصاص می‌یابد.

 

مصوبات شورای عالی بیمه سلامت در دولت به تصویب رسید

 

هیات وزیران در خصوص بازنگری حق‌الزحمه پزشکان خانواده برای بیمه‌شدگان سابق کمیته امداد امام خمینی(ره)، پوشش بیمه‌ای داروی «ماسیتنتان» در درمان پرفشاری اولیه ریوی، نحوه محاسبه کارکرد پزشکان و اعضای هیات علمی تمام وقت جغرافیایی شاغل در دانشگاه علوم پزشکی زابل و پزشکان درمانی و اعضای هیات علمی تمام وقت جغرافیائی در مناطق محروم تصمیم‌گیری کرد.

 

بر همین اساس، به سازمان بیمه سلامت ایران اجازه داده می‌شود به منظور جبران بخشی از هزینه فرانشیز ویزیت پزشکان عمومی بخش خصوصی شاغل در نظام ارجاع که مددجویان شهرهای با بیش از 20 هزار نفر جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) را پوشش می‌دهند، در صورت رعایت نظام ارجاع، هزینه‌های ویزیت تا سقف تعرفه بخش خصوصی را علاوه بر انجام تعهدات خود به عنوان بیمه‌گر به پزشکان عمومی ذیربط از محل اعتبار برنامه بیمه سلامت مددجویان شهری کمیته امداد امام خمینی (ره)   که ذیل ردیف‌های بودجه سازمان بیمه سلامت ایران از سال 1398 آمده است در سقف اعتبارات مصوب پرداخت کند.

 

این مبلغ همه ساله با توجه به تغییرات تعرفه خدمات سلامت و تعداد افراد تحت پوشش بازنگری می‌شود.   

هم‌چنین، پوشش بیمه‌ای داروی ماسیتنتان در درمان پرفشاری اولیه ریوی با رعایت راهنمای طبابت بالینی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فرانشیز 10 درصد از ابتدای سال 1399 اجرا خواهد شد.

 

افزون بر این، اسناد پزشکان و اعضای هیات علمی تمام وقت جغرافیایی شاغل در دانشگاه علوم پزشکی زابل که مطابق تفاهمنامه دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان فاطمه الزهرا (س) با تعرفه دولتی فعالیت می نمایند، توسط سازمان‌های بیمه‌گر پایه در هر دو محل فعالیت به صورت دو کا محاسبه و پرداخت می‌شود.

 

در صورت جابجایی پزشکان درمانی و اعضای هیات علمی تمام وقت جغرافیایی در مناطق محروم مورد تایید هیات وزیران در همه استان‌ها با تایید معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در صورت نیاز طی مراحل قانونی، در مراکز تابعه دانشگاه‌های علوم پزشکی همچنان تمام وقت محسوب می‌شوند و اسناد ارسالی از هر دو محل فعالیت به صورت دو کا محاسبه و پرداخت می‌شود.

 

مجوز استملاک ساختمان برای سفارت هند در تهران

 

پیرو درخواست سفارت هند در تهران درخصوص صدور مجوز استملاک برای خرید ساختمان مجاور دفتر کنونی آن سفارت در خیابان میرعماد خیابان مطهری شهر تهران، هیئت وزیران به شرط رعایت اصل عمل متقابل، با این امر موافقت کرد.

 

هیات دولت به استناد آیین‌نامه استملاک اتباع بیگانه، وزارت امور خارجه کشورمان را مجاز به انجام اقدامات لازم در این زمینه کرد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها