هلال احمر خط مقدم مقابله با بحران هاست | اعتمادآنلاین
9/24/2020
پنج شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۹
هلال احمر خط مقدم مقابله با بحران هاست
سرپرست جمعیت هلال احمر

هلال احمر خط مقدم مقابله با بحران هاست

سرپرست جمعیت هلال احمر اعلام کرد: جمعیت هلال‌احمر خط مقدم مقابله با بحران‌ها است.

اعتمادآنلاین| کریم همتی صبح امروز چهارشنبه 6 فرودین ماه در جلسه بررسی اقدامات انجام شده در مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان ضمن تبریک سال نو و با گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید سلیمانی، گفت: سردار سلیمانی بر دل‌ها حکومت کرد و نشان داد با مردم بودن انسان را محبوب قلوب می‌کند.

 

وی با اشاره به شرایط ویژه کشور در زمینه شیوع ویروس کرونا، افزود: امروز تمام دنیا درگیر این بیماری هستند، کشورهایی که اوضاع مالی خوبی هم داشته اند و تحت تأثیر تحریم‌ها هم نیستند، امروز صدایشان در آمده است.

 

سرپرست جمعیت هلال احمر تاکید کرد: ما در کشور حوادث طبیعی زیادی را تجربه کرده ایم و با یاری خداوند در این بحران‌ها هم موفق خواهیم شد و از همه ظرفیت‌های جمعیت هلال احمر برای کمک به مردم استفاده خواهیم کرد.

 

وی جمعیت هلال‌احمر را خط مقدم مقابله با بحران‌ها دانست و افزود: هلال احمری‌ها در سختی‌ها همواره در کنار مردم حضور دارند، با توجه به اینکه مقابله با بیماری کرونا شدت بیشتری گرفته است باید از مسافرانی که قصد بازگشت به شهرهای خود دارند، بیشتر مراقبت کرد.

 

به گفته همتی، تدابیر لازم برای ممانعت از مسافرت در کشور تشدید می‌شود و از امروز همه دستگاه‌ها از جمله سپاه، نیروی انتظامی و ارتش پای کار هستند.

 

وی با اشاره به نیاز همکاری همه جانبه هموطنان برای مقابله با کرونا ویروس، بیان کرد: اگر هموطنان همکاری کنند این بحران را پشت سر خواهیم گذاشت، چرا که ابتلای مردم جهان به چنین بیماری در قرن گذشته بی‌سابقه بوده و تمام کشورهای دنیا را درگیر کرده است.

 

سرپرست جمعیت هلال احمر درباره مناطق آسیب دیده از سیل در استان کرمان، گفت: در سیل استان کرمان و به‌ویژه شهرستان رودبار جنوب بیشترین آسیب را دیده است و جمعیت هلال‌احمر تا پایان امدادرسانی به مردم سیل‌زده پای کار بوده و در کنار مردم است.

 

همتی با اشاره به مسدود بودن حساب‌های جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد بی غرض و بی طرف، افزود: متأسفانه همه حساب‌های جمعیت هلال احمر به‌دلیل تحریم‌ها بلوکه است و دولت آمریکا قصد برداشتن تحریم‌ها را ندارد. با این حال ما همه توان خود را برای خدمت به مردم به کار می‌گیریم.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها