ادعای محققان کره جنوبی: از دست دادن حس بویایی و چشایی از علایم کرونا است | اعتمادآنلاین
9/25/2020
جمعه، ۰۴ مهر ۱۳۹۹
ادعای محققان کره جنوبی: از دست دادن حس بویایی و چشایی از علایم کرونا است

ادعای محققان کره جنوبی: از دست دادن حس بویایی و چشایی از علایم کرونا است

پزشکان کره جنوبی تحقیقاتی را انجام داده اند که نشان می دهد «از دست دادن حس بویایی و چشایی» از علایم ابتلا به بیماری کرونا است و تعدادی از مبتلایان به این ویروس، ممکن است حس بویایی و چشایی خود را از دست دهند.

اعتمادآنلاین| خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز پنجشنبه گزارش کرد: تحقیقات انجام شده روی بیماران مبتلا به کرونا در منطقه «دایه گو» در جنوب شرقی پایتخت نشان می دهد بیشتر از 15 درصد کسانی که به این ویروس مبتلا شده اند حس بویایی و چشایی خود را از دست داده اند.

 

بر اساس این گزارش، از میان 3 هزار و 191 بیماری که مورد بررسی قرار گرفته اند 488 نفر گفته اند که پس از مبتلا شدن به کرونا، بویی را حس نمی کنند و مزه خوردنی ها را نمی فهمند.

 

این گزارش خاطر نشان کرده است بسیار غیرعادی است که افراد پس از بیمار شدن بر اثر یک ویروس، چنین عوارضی از خود نشان دهند.

 

دانشمندان به رغم در اختیار داشتن این داده ها، هنوز به نتیجه قطعی نرسیده اند که از دست رفتن حس بویایی و چشایی می تواند جزو علایم ابتلا به کرونا باشد یا خیر؟.

 

با این حال «جین بیوم سیک» از مرکز پزشکی ملی کره جنوبی می گوید که «از دست رفتن این حس ها چیز غریبی نیست زیرا ویروس اختلالات جدی در دستگاه ها و حس های ردیابی در بدن ایجاد می کند».

 

در کره جنوبی تا کنون 9 هزار و 137 نفر به کرونا مبتلا شده و 126 نفر هم جانشان را از دست داده اند در این میان سه هزار و 730 نفر به طور کامل درمان شده اند.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها