4/9/2020
پنج شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
بیش از 18 هزار افغانستانی در زاهدان خدمات سلامت گرفتند
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بیش از 18 هزار افغانستانی در زاهدان خدمات سلامت گرفتند

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:18 هزار و 666 تن از اتباع کشور دوست و همسایه افغانستان از ابتدای اسفند پارسال تاکنون پس از دریافت خدمات سلامت در اردوگاه الغدیر زاهدان به سمت مرز میلک هدایت شدند.

اعتمادآنلاین| ایرج حریرچی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از اردوگاه الغدیر زاهدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم‌اینک تعداد زیادی از اتباع این کشور که قصد خروج از ایران را دارند از لحاظ ویروس کرونا و سایر بیماری‌های واگیر مورد غربالگری قرار می‌گیرند و در صورت نیاز مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی به آنان ارائه می‌شود. 

 

وی تصریح کرد: این خدمات به اتباعی که به صورت مجاز و غیرمجاز وارد کشور شده‌اند ارائه و برای افرادی که مدارک شناسایی دارند گواهی سلامت صادر می‌شود.

 

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خواهران و برادران افغانستانی مهمانان جمهوری اسلامی ایران هستند و سلامتی آنان برای ما بسیار مهم است.

 

به گزارش ایرنا ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یک روزه به سیستان و بلوچستان علاوه بر زاهدان قرار است به شمال این استان نیز سفر داشته و از نزدیک وضعیت ویروس کرونا را در حوزه تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان و زابل مورد بررسی قرار دهد.

 

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت شمار مبتلایان به ویروس کرونا در محدوده سه دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان به 163 نفر افزایش یافت.

 

بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان به ترتیب با 110 نفر به حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، 36 نفر دانشگاه علوم پزشکی زابل و 17 نفر به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اختصاص دارد. 

 

تاکنون 11 نفر براثر ابتلا به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان جان خود را از دست داده‌اند. 

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها