5/29/2020
جمعه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
سند ملی سلامت به زودی رونمایی می شود
معاون وزیر ورزش:

سند ملی سلامت به زودی رونمایی می شود

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که سند ملی سلامت به زودی و با همکاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور رونمایی می شود.

اعتمادآنلاین| «عبدالحمید احمدی» روز یکشنبه در این باره گفت: این سند می‌تواند مبنای یک حرکت گسترده در رابطه با ورزش همگانی و تاثیر آن بر سلامت ملی باشد. این سند در اوایل سال 99 رونمایی می شود.

 

وی به برخی از اقداماتی که در سال گذشته توسط معاونت فرهنگی توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش انجام گرفت اشاره کرد و افزود: جرای طرح تابستان با ورزش با هدف غنی سازی اوقات فراغت، برگزاری جام ملی خوشه چین، امضا تفاهم نامه  معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی با فدراسیون‌های ورزشی، برگزاری بیش از 60 هزار همایش و جشنواره ورزش همگانی با حضور خانواده ها، تصویب طرح ملی ارتقا مهارت‌های خود مراقبتی  روانی  و اجتماعی با رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه بوده است.


به گفته معاون وزیر ورزش و جوانان ترویج برنامه های فرهنگ ایثار وشهادت با محوریت زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران، اجرای طرح ملی ورزش همگانی فجر تا نوروز و تدوین و عملیاتی کردن برنامه های  توسعه ورزش همگانی کشور با رویکرد بازاریابی اجتماعی که دیگر فعالیت های بود که در سال 98 دنبال شد.

 

احمدی نقش شهرداری‌ها در اجرای برنامه‌های ورزش همگانی را بسیار مهم دانست و گفت: تلاش کردیم از طریق تنظیم و امضای تفاهم نامه‌ با بخش‌های مختلف اجرایی کشور نظیر وزارت خانه های کشور، بهداشت و درمان و کار و رفاه اجتماعی،  صداوسیما، سازمان بهزیستی، سازمان بسیج این همکاری ها را گسترش دهیم تا هم افزایی لازم در رابطه با توسعه برنامه های ورزش همگانی ایجاد شود.

 

وی درباره اجرای طرح ملی فجر تا نوروز که قرار بوده تا پایان فروردین ماه جاری ادامه یابد توضیح داد: به دلیل شیوع کرونا ویروس از اوایل اسفند برنامه های عمومی ورزش همگانی با توجه به دستور العملی که از ستاد ملی مقابله با کرونا صادر شده بود متوقف شد و تلاش کردیم تا برنامه های ورزش همگانی را به خانه ها از طریق رسانه های مجازی، رسانه ملی به ویژه شبکه ورزش سیما، شبکه سلامت و سایر رسانه ها منتقل کنیم تا مردم در خانه هایشان ورزش را پیگیری کنند.

 

معاون وزیر ورزش این را هم گفت که بیش از ‌پنج هزار و 500 ایستگاه صبحگاهی و عصرگاهی هم در بوستان ها و پارک ها در رابطه با ورزش همگانی در استان ها و شهرستان ها در سال 98 فعال بوده و قرار است رویدادهای ورزش همگانی راکه باا حمایت گسترده کارکنان دولت و دستگاه های اجرایی برگزار کردیم، این بار در سطح ملی طی سال جاری برگزار کنیم.

 

احمدی در ادامه از اجرای نظام‌نامه فرهنگی ورزش کشور مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که سال 95 از سوی رییس جمهوری به دستگاه‌های مختلف و  از جمله وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شده بود خبرداد و افزود: در این نظام نامه 10 اقدام و اولویت برای حوزه فرهنگی ورزش کشور پیش بینی شده که با مشارکت دستگاه‌های مرتبط و همکار این نظام نامه را عملیاتی و اجرایی می‌کنیم.

 

معاون وزیر در خصوص برنامه‌های این معاونت برای ورزش روستاها در سال 99 اظهار داشت: در سال گذشته گام‌های بلندی برای ورزش روستایی برداشته شد که امیدواریم تا پایان 1400 بتوانیم شمار خانه های روستایی را از پنج هزار تا به 10 هزار تا افزایش دهیم.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها