5/29/2020
جمعه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
دستمزد کارگران با وجود آغاز سال 99 همچنان بلاتکلیف است
سیده فاطمه ذوالقدر نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی:

دستمزد کارگران با وجود آغاز سال 99 همچنان بلاتکلیف است

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس، گفت: با وجود تعیین تکلیف حقوق شاغلان و بازنشستگان کشوری و لشکری در بودجه 99 و با وجود ورود به سال جدید، اما هنوز هیچ اقدامی برای تعیین حقوق و دستمزد کارگران انجام نشده است.

اعتمادآنلاین| سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ در بودجه سال 99 موضوع حقوق بازنشستگان و شاغلان کشوری و لشکری تعیین تکلیف شده و افزایش حقوق آنها مشخص شده است، اما این در حالی است که با وجود ورود به سال 99 هنوز هیچ اقدام عملی خاصی برای تعیین دستمزد کارگران صورت نگرفته است.

 

وی افزود: در شرایط فعلی که به دنبال کرونا بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل شده‌اند و کارگران شرایط سخت‌تری را سپری می‌کنند، باید حمایت‌های ویژه‌ای از آنها به عمل آید، نه اینکه با گذشت بیش از نیمی از اولین ماه از سال جدید، هنوز حقوق و دستمزدشان مشخص نشود. 

 

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس با اشاره به نامگذاری سال 99 به نام جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: تحقق شعار امسال نیازمند یک عزم ملی است و اینگونه نیست که یک دستگاه یا دو دستگاه بخواهند این شعار را عملی کنند، در حالی که تمام قوا باید دست در دست یکدیگر دهند تا این شعار عملیاتی شود. 

 

ذوالقدر خاطرنشان کرد: لازمه تحقق شعار جهش تولید، بهبود فضای کسب و کار و حمایت‌های همه‌جانبه از تولیدکنندگان در بخش‌های مختلف است، به عنوان مثال؛‌در حوزه مالیات به ویژه در شرایط خاص کنونی باید معافیت‌های مالی موقتی برای تولیدکنندگان درنظر گرفته شود.

 

وی افزود: باید سیستم مالیاتی در کشور به گونه‌ای باشد که مالیات از ثروت اخذ شود نه از کالای تولیدی و به سمتی پیش برویم که هر کسی که مالیات ثروتی که دارد را پرداخت کند و حمایت‌ها و معافیت‌هایی در این زمینه نیز برای تولیدکنندگان درنظر گرفته شود.

 

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس اظهار داشت:‌موضوع دیگر بحث حمایت از صادرات است. ما زمانی می‌توانیم توفیقاتی در حوزه تولید داشته باشیم و شعار جهش تولید را محقق کنیم که از صادرات کالاهای تولیدی در داخل حمایت‌ کنیم و مشوق‌های لازم برای این موضوع باید از سوی دولت درنظر گرفته شود. 

 

منبع: فارس 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها