6/5/2020
جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
بازنشستگان پیش از یک اسفند 98، مشمول افزایش 50 درصدی امتیازات نمی‌شوند
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش

بازنشستگان پیش از یک اسفند 98، مشمول افزایش 50 درصدی امتیازات نمی‌شوند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آن دسته از فرهنگیان که قبل از اول اسفند 98 بازنشسته شدند مشمول افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری نمی‌شوند گفت: این قوانین افزایشی و ارتقای رتبه مختص شاغلین و کارکنان بوده و افراد بعد از بازنشستگی دیگر تابع مقررات صندوق بازنشستگی هستند.

اعتمادآنلاین| علی الهیار ترکمن درباره آخرین اقدامات و رایزنی‌های انجام شده پیرامون اعمال امتیازات افزایش حقوق ناشی از رتبه بندی و قانون مدیریت خدمات کشوری برای بازنشستگان که در سال گذشته وعده‌هایی درباره آن داده شده بود اظهار کرد: آن دسته از معلمان که  قبل از اول مهر 98 بازنشسته شدند مشمول رتبه بندی نشدند و آنهایی که بعد از این تاریخ بازنشسته شدند شامل مزایای آن طرح شدند.

 

وی افزود: همچنین آن دسته از فرهنگیان که قبل از اول اسفند 98 بازنشسته شدند، مشمول افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری نشدند.

 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه موارد این چنینی و پیگیری‌های مربوط به آن بر حسب قانون و از طریق مجاری قانونی انجام می‌شود گفت: ما در پیام‌ها و مصاحبه‌هایمان چندین بار اعلام و درخواست کرده بودیم که کسی در سال 98 بازنشسته نشود و آن را به سال 99 موکول کند. 

 

الهیار ادامه داد: اما به هر صورت تعدادی با توجه به شرایط و صلاحدید خود این کار را انجام دادند و این قوانین افزایشی و ارتقای رتبه مختص شاغلین و کارکنان بوده و افراد بعد از بازنشستگی دیگر تابع مقررات صندوق بازنشستگی هستند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها