6/4/2020
پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
دلم برای فوتبال تنگ شده است/ با استقلال قرارداد دارم
شیخ دیاباته:

دلم برای فوتبال تنگ شده است/ با استقلال قرارداد دارم

مهاجم خارجی تیم استقلال گفت: دلم برای فوتبال تنگ شده و دعا می‌کنم هرچه زودتر این کرونا برود و دوباره فوتبال بازی کنیم.

اعتمادآنلاین| شیخ دیاباته، مهاجم مالیایی تیم استقلال که اوایل فروردین از تهران خارج و راهی فرانسه شد تا کنار خانواده اش باشد این روز‌ها در قلب اروپا تمرین می‌کند و در خانه اش است. او با خبرورزشی درباره برنامه‌های این روزهایش حرف زد و توصیه‌هایی برای همه مردم دنیا داشت. (بیشتر بخوانیم)

 

ظاهراً اوضاع در فرانسه چندان خوب نیست؟


نه متأسفانه! البته اوضاع کرونایی در همه جای دنیا تقریباً یکسان است. از شرق آسیا تا آمریکا همه دنیا درگیر این موضوع هستند و به نوعی همه را درگیر خودش کرده است.

 

در این روز‌ها چه می‌کنی؟


کنار خانواده‌ام هستم و بیرون نمی‌روم. به نوعی در قرنطینه خانگی هستیم و هرچه لازم باشد را از طریق خرید اینترنتی انجام می‌دهیم تا تردد در شهر را به حداقل برسانیم.

 

بقیه هم این رفتار را رعایت می‌کنند؟


بله! تا به حال کشور را به این خلوتی ندیده بودیم. وضعیت غیرعادی است و هیچ‌کس چنین تجربه‌ای را نداشته. حتی افراد مُسن که برای قرن گذشته هستند هم معتقدند این وضعیت بی‌سابقه است.

 

از استقلال خبر داری؟


بله! با مسئولان باشگاه در ارتباط هستم و از یکی، دو روز دیگر قرار است تمرینات آنلاین داشته باشیم.

 

پیش از این خودت تمرین نمی‌کردی؟


چرا! طبق برنامه‌ای که تا آخرین روز از دکتر نوروزی و بدنساز تیم گرفته بودم، در حال بدنسازی بودم و از وقتی هم به فرانسه برگشتم، خودم تمرین می‌کنم. به هر حال ما فوتبالیست حرفه‌ای هستیم و نباید خیلی از شرایط خوب بدنی که داشتیم دور شویم. این کمک می‌کند تا در بازگشت به تهران خیلی سریع به سطح بالای بدنی برگردیم.

 

پس تمرین از دور خوب است؟


این هم تجربه جدیدی است. قطعاً دل بچه‌های تیم برای هم تنگ شده و از این طریق یکدیگر را می‌بینیم و این یک روش جدید است.

 

فکر می‌کنی این وضعیت تا چه زمانی ادامه داشته باشد؟


کسی نمی‌داند ولی من خودم برای بازگشت به تهران ثانیه‌شماری می‌کنم. چون قبل از تعطیلی لیگ هم مصدوم بودم و مدت زیادی است که فوتبال بازی نکرده‌ام. دلم برای فوتبال تنگ شده و دعا می‌کنم هرچه زودتر این کرونا برود و دوباره فوتبال بازی کنیم.

 

شایعه شده می‌خواهی از استقلال بروی.


اصلاً با شایعات کاری ندارم. من با باشگاه در ارتباطم و قرارداد هم دارم.

 

حرف باقی مانده؟


از همه مردم، چه در فرانسه، چه در ایران و چه جا‌های دیگر می‌خواهم که در خانه بمانند و بیرون نروند تا این ویروس بیش از این انتشار پیدا نکند. هرچه کمتر به این موضوع توجه کنیم دوران حضور کرونا در زندگی‌مان طولانی‌تر می‌شود.

 

منبع: خبرورزشی

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها