6/6/2020
شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
پاریس خدمه ناو هواپیمابر شارل دوگل را قرنطینه کرد

پاریس خدمه ناو هواپیمابر شارل دوگل را قرنطینه کرد

وزارت نیروهای مسلح فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد که ناو هواپیمابر شارل دوگل پس از بروز علائم کرونا در برخی از خدمه آن در حال بازگشت است.

اعتمادآنلاین|سخنگوی دولت فرانسه اعلام کرد که برای احتیاط، خدمه مبتلا به ویروس کرونا در ناو هواپیمابر فرانسوی شارل دوگل از دیگر افراد جدا و قرنطینه شده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری یورونیوز، وزارت نیروهای مسلح فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد که ناو هواپیمابر شارل دوگل پس از بروز علائم کرونا در برخی از خدمه آن در حال بازگشت است.

 

این وزارتخانه در بیانیه‌ای گفت: حدود 40 نفر از خدمه این ناو اکنون تحت نظارت پزشکی شدید هستند. نیروی دریایی فرانسه و فرماندهی ناو هواپیمابر شارل دوگل با دقت سیر بهبودی و سلامت این خدمه را دنبال می‌کنند.

 

یک تیم پزشکی مجهز به کیت‌های آزمایش ویروس کرونا سوار بر ناو هواپیمابر شارل دوگل شده تا تأیید کند که چه تعدادی از خدمه این ناو به این ویروس مبتلا شده‌اند و از شیوع بالقوه این ویروس جلوگیری کند.

 

تجمعات در این ناو محدود شده و روندهای بهداشتی و درمانی از جمله ضدعفونی کردن فضاها و تجهیزات مشترک افزایش یافته است.

 

وزارت نیروهای مسلح فرانسه همچنین اعلام کرد که به عنوان یک اقدام پیشگیرانه ماسک‌هایی بین تمامی خدمه‌ای که علائم ابتلا به ویروس کرونا را دارند، توزیع شده است.

در حال حاضر حدود 20 پرسنل درمانی از جمله پزشک، پرستار و جراح در عرشه این ناو حضور دارند.

 

وزارت نیروهای مسلح فرانسه تأکید کرد: ناو هواپیمابر شارل دوگل همچنین بالگردهایی دارد که می‌توانند در صورت نیاز برای تخلیه بیماران مورد استفاده قرار گیرند.

 

در حال حاضر بیش از 1700 خدمه روی این ناو هواپیمابر حضور دارند.

 

ناو هواپیمابر شارل دوگل برای انجام مأموریتی در اقیانوس اطلس قرار داشت و فورا به سوی پایگاه خود در بندر "تولون" در سواحل مدیترانه در حال بازگشت است.

 

بروز علائم کرونا در خدمه این ناو پس از آن رخ داده که ناو هواپیمابر تئودور روزولت آمریکا نیز گرفتار این بیماری شده و اکنون در بندر گوآم است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها