4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
آخرین وضعیت فرودگاه‌های کشور بعد از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند

آخرین وضعیت فرودگاه‌های کشور بعد از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به کاهش شدید مسافر در فرودگاه‌های کشور گفت: با توجه به فضای فرودگاه‌ها و کاهش مسافر فاصله مدنظر در بین مسافران رعایت می‌شود.

اعتمادآنلاین| رضا جعفر زاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در خصوص آخرین اقدامات انجام شده در فرودگاه‌های کشور در زمینه طرح فاصله گذاری هوشمند برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: از لحظه شیوع ویروس کرونا با جلساتی که با حضور نمایندگان وزارت بهداشت و مسئولان صنعت هوایی برگزار شد قرار بر این شد که وزارت بهداشت در زمینه عملیات مبارزه با این ویروس تصمیم گیری کند.

 

وی افزود: قرار شد پروتکل‌های وزارت بهداشت به سازمان هواپیمایی کشور و از سوی این سازمان به بخش‌هایی از جمله فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ کند که این اقدام صورت گرفته است.

 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: حضور هلال احمر و نمایندگان وزارت بهداشت در فرودگاه‌ها براساس آنچه که بند‌های اعلامی از سوی وزارت بهداشت بوده در حال انجام است و توصیه‌های مسئولان در خصوص کاهش پرواز‌ها صورت گرفته است و بررسی‌های نشان می‌دهد که حدود 90 درصد از پرواز‌ها کاهش یافته است.

 

جعفرزاده در ادامه افزود: با توجه به کاهش شدید پرواز‌ها ما شاهد حضور حجم کمی از مسافر در فرودگاه‌های کشور هستیم از این رو تراکم مسافری در فرودگاه‌ها دیده نمی‌شود.

 

وی در زمینه علامت گذاری در فرودگاه‌های کشور به منظور جلوگیری از شیوع ویروس اظهار کرد: امکانات و فضای فرودگاه‌ها برای حجم بالای مسافر طراحی شده و باتوجه به کاهش حضور مسافر در فرودگاه‌ها فاصله‌های مد نظر در بین مسافران ایجاد شده است.

 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ضد عفونی محیط فرودگاه ها، هواپیما‌ها و همچنین آموزش نیروی انسانی براساس پروتکل‌های وزارت بهداشت در حال انجام است.

جعفرزاده در ادامه تاکید کرد: باتوجه به کاهش شدید سفر و رعایت توصیه‌ها در زمینه کاهش عبور و مرور تعداد مسافران در داخل هواپیما کمتر از ظرفیت است به همین دلیل نگرانی در زمینه تراکم مسافر نیست.

 

منبع: میزان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها