7/12/2020
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹
سایت حاج فردوسی از دسترس خارج شد/ انتقادهای گسترده از خرافه‌فروشی که در ازای دعا، پول می‌گرفت
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

سایت حاج فردوسی از دسترس خارج شد/ انتقادهای گسترده از خرافه‌فروشی که در ازای دعا، پول می‌گرفت

سایت فرد معممی که از طریق دعا خواندن برای مشتریان خود پول دریافت می‌کرد و خود را پدر معنوی کمال و سعادت می‌خواند، از دسترس خارج شد.

اعتمادآنلاین| سایت حاج فردوسی، فرد معممی که از طریق دعا خواندن برای مشتریان خود پول دریافت می‌کرد و خود را پدر معنوی کمال و سعادت می‌خواند، از دسترس خارج شد.

 

حاج فردوسی - از دسترس خارج شد

 

به گزارش اعتمادآنلاین، در روزهای اخیر انتقادهای بسیاری به عملکرد حاج فردوسی در فضای رسانه‌ای مطرح شد. همین امر موجب اعتراض و انتقاد روحانیت به این موضوع شد. (بیشتر بخوانیم) تا جایی که محمد غروی، عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه سراسر کشور، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین تاکید کرد که دادگاه ویژه روحانیت باید این موضوع را بررسی و با این فرد برخود کند. (بیشتر بخوانیم)

 

حاج فردوسی


حاج فردوسی در قسمتی از‌ منوی سایت خود، جایی را به عنوان التماس دعا طراحی کرده بود که در ازای ثبت‌نام و واریز پول از طرف مردم به صورت ثبت نام در این سامانه اینترنتی، برای آنها دعا می‌خواند.

 

حاج فردوسی

 

 

وقتی هم که از او درباره دریافت پول برای دعا و مغایرت آن با رسم و رسوم دین سوال شده بود، ادعا کرده که ائمه اگر در قبال دعای خود پولی دریافت نمی‌کردند برای این بوده که در روز برای سه تا چهار نفر دعا می‌خوانند. اما من چون مجبور هستم برای تعداد کثیری دعا کنم، می‌توانم در قبال دعا، پول دریافت کنم.

 

در قسمت منوی «التماس دعا» در سایت حاج فردوسی برای دعا خواندن آمده بود:

 

حاج فردوسی - دعای ویژه

 

اگر می خواهید حاج فردوسی به طور ویژه برای شما دعا بخواند: 55،555 تومان

 

دعا ویژه برای مبتلا نشدن به کرونا: 44،444 تومان!

 

حاج فردوسی - دعای ویژه برای مبتلا نشدن به کرونا

 

 

دعا برای برگشت سلامتی کسانی که به کرونا مبتلا شده اند: 66،666 تومان

 

حاج فردوسی- درمان کرونا

 

اگر هم بیرون از ایران هستید برای دریافت دعای ویژه 11.11 یورو پرداخت کنید.

 

گفتنی است، همچنین حاج فردوسی در این سایت، خود را مولف نظام جامع تربیتی منهاج الفردوسیان و صاحب دومین رسم‌الخط قرآن کریم در طول تاریخ اسلام خوانده بود. موضوعی که موجب شده بود بسیاری تاکید کنند که او برای خود فرقه راه‌اندازی کرده و موجب ترویج خرافه‌پرستی و کاسبی از طریق لباس روحانیت شده است. 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها