8/2/2021
دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
اولویت‌های اقتصادی وزارت کشور در سال 99 به استانداران ابلاغ می‌شود
بابک دین‌پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور:

اولویت‌های اقتصادی وزارت کشور در سال 99 به استانداران ابلاغ می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور گفت: رحمانی‌فضلی عصر شنبه اولویت‌های اقتصادی وزارت کشور را در سال «جهش تولید» به استانداران سراسر کشور ابلاغ می‌کند.

اعتمادآنلاین| بابک دین‌پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور ‌با بیان اینکه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر فردا (شنبه) اولویت‌های اقتصادی این وزارتخانه را در سال 1399 که سال «جهش تولید» نام دارد، به استانداران سراسر کشور ابلاغ می‌کند، گفت: این سیاست‌ها در جلسه «ستادهای مدیریت کرونا و اقتصاد مقاومتی» که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود، اعلام خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: با توجه به نامگذاری ‌سال جاری از سوی رهبر فرزانه ‌انقلاب اسلامی به عنوان سال جهش تولید و نقش محوری وزارت کشور در ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی ‌در استان ها، ابلاغ این سیاست‌ها ‌نقش موثری در تحقق برنامه‌های دولت و نظام در این عرصه خواهد داشت.

 

دین پرست، گزارش استانداران فارس و سیستان و بلوچستان را درباره  وضعیت مدیریت بیماری کرونا در این استانها، آخرین وضعیت اجرای ‌اسناد توسعه و محرومیت ‌زدایی و همچنین، تشریح برنامه‌های آنها در زمینه تحقق جهش تولید را از مهمترین محورهای نشست ویدئو کنفرانس فردا در وزارت کشور عنوان کرد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور، یادآور شد: رحمانی فضلی طبق احکام صادره از سوی معاون اول رئیس جمهوری، سال گذشته به عنوان معین اقتصاد مقاومتی دو استان فارس و سیستان و بلوچستان و سپس، به عنوان معین این دو استان در راستای مدیریت بیماری کرونا تعیین شدند.

 

وی گفت: به همین دلیل، استانداران استان‌های یادشده در این نشست ویدئو کنفرانس از آخرین اقدامات استان متبوع خود در خصوص مدیریت بیماری کرونا و  مشکلات احتمالی موجود در این مسیر گزارش خواهند داد.

 

دین پرست، گزارش دو استان فارس و سیستان و بلوچستان را در خصوص آخرین وضعیت اجرای اسناد توسعه و محرومیت ‌زدایی، دیگر دستور کار مهم  نشست ویدئو کنفرانس وزیر ‌کشور با استانداران یادشده برشمرد و اظهار داشت:  وزارت‌ کشور برای دو منطقه « سیستان» و «بلوچستان» در سال 1397 ، به ترتیب «اسناد محرومیت زدایی و توسعه» و «محرومیت زدایی» و برای استان فارس نیز در سال 1398 «سند پیشران توسعه» تنظیم کرده و هر سه سند پس از تصویب رئیس جمهوری به دستگاههای ذیربط و مسئول ابلاغ شده است.

 

وی افزود: استانداران در جلسه ویدئو کنفرانس روز شنبه آخرین وضعیت روند اجرا و مشکلات موجود در مسیر اجرای این اسناد را تشریح خواهند کرد.

 

معاون اقتصادی وزیر ‌کشور خاطرنشان کرد: برنامه‌های دو استان فارس و سیستان و بلوچستان در راستای تحقق شعار سال یعنی جهش تولید هم در نشست فردا به تفصیل بررسی خواهد شد.

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها