4/11/2021
یکشنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
حضرت امام خمینی (ره) آواز خواندن زنان را حرام نمی‌دانستند/ آقای خاتمی می‌گفت امام به بنده دستور دادند که چرا از آواز خواندن زنان استفاده نمی‌کنید؟/ خاتمی می‌گفت من جرات و جسارت اجرای این کار را نداشتم + ویدئو
عیسی کلانتری:

حضرت امام خمینی (ره) آواز خواندن زنان را حرام نمی‌دانستند/ آقای خاتمی می‌گفت امام به بنده دستور دادند که چرا از آواز خواندن زنان استفاده نمی‌کنید؟/ خاتمی می‌گفت من جرات و جسارت اجرای این کار را نداشتم + ویدئو

آقای خاتمی (وزیر ارشاد وقت) گفتند حضرت امام این جمله را دو بار به بنده فرمودند امام من جرات بیان و اجرای آن را نداشتم.منتها حضرت امام (ره) در ادامه فرمودند «خانم‌هایی که صدای خوبی دارند نه خانمی که صدای خوبی ندارد اما به خاطر قیافه‌اش بیاوریم تا بخواند و به مردم تحویل دهیم.»

اعتمادآنلاین| عیسی کلانتری، رئیس کنونی سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین وزیر کشاورزی در سال پایانی دولتهای میر حسین موسوی، وزیر در دولت‌های اول و دوم اکبر هاشمی رفسنجانی وزیر کشاورزی در 3 سال اول دولت اول محمد خاتمی در گفت و گو با رسانه عبدی مدیا در رابطه با نظر حضرت امام خمینی (ره) درباره آواز خوانی زنان خاطره‌ای را نقل کرده است که مشروح آن به همراه فیلم که به صورت اختصاصی در اختیار دیده بان ایران قرار گرفته است در پی می‌آید:

 

کلانتری: آقای خاتمی وزیر ارشاد بودند، بنده وزیر کشاورزی کابینه بودم. ایشان از حضرت امام (ره) مستقیماً برای خود من در دولت نقل کردند که « من جسارت و جراتش را پیدا نکردم (آقای خاتمی الان زنده است. من این موضوع را چند جای دیگر هم نقل کرده ام) آقای خاتمی به بنده گفتند که حضرت امام به من دستور دادند که شما چرا از آواز خواندن خانم‌ها استفاده نمی کنید؟ به صورت تک خوانی نه به صورت گروهی. 

 

آقای خاتمی (وزیر ارشاد وقت) گفتند حضرت امام این جمله را دو بار به بنده فرمودند امام من جرات بیان و اجرای آن را نداشتم..منتها حضرت امام (ره) در ادامه فرمودند» خانم‌هایی که صدای خوبی دارند نه خانمی که صدای خوبی ندارد اما به خاطر قیافه اش بیاوریم تا بخواند و به مردم تحویل دهیم.»

 

آقای خاتمی فکر می کنم سال 68 در دولت آقای هاشمی این خاطره را برای من نقل کردند. قبل از اینکه از وزارت ارشاد استعفاء بدهند.

 

مجری: یعنی حضرت امام صدای خانم ها را حرام نمی دانستند؟

 

کلانتری: خیر حرام نمی دانستند. در رادیو و تلویزیون ...

 

مجری: چطوری آقای خاتمی که روحیه انقلابی داشتند این مطلب حضرت امام (ره) منتقل نکردند؟

 

کلانتری: من نمی دانم از خود آقای خاتمی سوال کنید. حتی آقای خاتمی گفتند دستهایم قلم شود، من جرات و جسارت پیدا نکردم!

 

 

 

 

منبع: دیده‌بان

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها