5/8/2021
شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
توجه ویژه به تولیدات داخلی در تامین بازار 80 میلیونی کشور

توجه ویژه به تولیدات داخلی در تامین بازار 80 میلیونی کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه، از اقدامات انجام شده در تأمین مناسب کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم در طول سال گذشته و تمهیدات اتخاذ شده برای امسال خبر داد.

اعتمادآنلاین|  رضا رحمانی در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه گفت: اقدامات مناسب این حوزه در ایام کرونا کاملاً ملموس بوده و خوشبختانه کمترین دغدغه ممکن بابت تامین ارزاق عمومی در سطح کشور وجود ندارد.

 

وی افزود: انتظار می رود با همراهی سایر دستگاه های مرتبط، روند موجود در تامین مایحتاج ضروری و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تداوم یابد.

 

رحمانی گفت: هم اکنون حدود 100 هزار واحد نانوایی در سطح کشور فعال هستند که در ایام کرونا و ایام عید حتی یک مورد تعطیلی در این حوزه در کشور نداشتیم و خوشبختانه حتی یک مورد شکایت در این خصوص دریافت نکردیم.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: یکی از مهمترین علل حفظ آرامش بازار، وجود ذخایر کالایی مناسب در سطح کشور بوده که به موقع روند توزیع و عرضه آنها در سطح بازار عملیاتی شده و هم اکنون نیز با تدابیر اتخاذ شده در تامین کالاهای اساسی هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و وفور کالا وجود دارد.

 

توجه ویژه به تولیدات داخلی در تامین بازار 80 میلیونی داخل

 

رحمانی گفت: یکی از شاخص های اصلی «جهش تولید»، تامین اقلام کالایی از محل تولیدات داخلی است که در همین راستا برنامه‌ریزی لازم با اولویت فعال‌سازی ظرفیت های خالی واحدها در دستور کار است.

 

وی تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم به صورت حداکثری نیاز بازار 80 میلیونی کشور را در سال 99 تأمین کنیم، اولویت را روی تولیدات داخلی گذاشته ایم و مسلماً با تحقق این هدف و با ارتقای کیفیت تولیدات، حتی می‌توانیم ظرفیت‌های جدید صادراتی برای کشور ایجاد کنیم.

 

وزیر صمت با اشاره به ظرفیت بزرگ صنوف تولیدی در تامین بازار داخلی و اشتغال زایی در سطح کشور گفت: توسعه زیرساخت‌ها، بازسازی و نوسازی صنوف تولیدی و توسعه شهرک‌های اختصاصی صنوف تولیدی، امسال با جدیت دنبال خواهد شد، چراکه صنوف تولیدی با تسهیلات کمتر و در مواردی با بازدهی بیشتر در عرصه تولید و صادرات می‌توانند به توسعه اقتصادی کشور بیش از پیش کمک نمایند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها