7/6/2020
دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹
ویروس کرونا| بحران بزرگی که یک آرایشگر برای نیویورک ایجاد کرد

ویروس کرونا| بحران بزرگی که یک آرایشگر برای نیویورک ایجاد کرد

شیوع ویروس کرونا سبب ایجاد شغل‌های زیرزمینی مختلفی شد که با شکستن مقررات قرنطینه، گرچه با هدف کسب درآمد انجام می‌شوند، اما این ویروس را به دیگر افراد سرایت داده و بحران شیوع ویروس کرونا را در مناطق مختلف شدیدتر می‌کنند.

اعتمادآنلاین| شیوع ویروس کرونا سبب ایجاد شغل‌های زیرزمینی مختلفی شد که با شکستن مقررات قرنطینه، گرچه با هدف کسب درآمد انجام می‌شوند، اما این ویروس را به دیگر افراد سرایت داده و بحران شیوع ویروس کرونا را در مناطق مختلف شدیدتر می‌کنند.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، با وجود اینکه ایالات متحده آمریکا بحرانی‌ترین کشور از لحاظ شیوع کرونا محسوب می‌شود، اما گسترش شدید ویروس کرونا در سرتاسر این کشور برخی از افراد را در رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و احترام به پروتکل‌های بهداشت متنبه نکرده است.

 

در همین راستا، پلیس نیویورک خبر داد در پی یافتن مشتریان یک آرایشگاه است که به رغم ممنوعیتی که این صنف از 22 مارس برای فعالیت داشته‌اند به خدمات خود ادامه داده بود.

 

بدتر آنکه مشخص شد یکی از آرایشگرها از همان زمان به ویروس کرونا مبتلا بوده و هم‌ا‌کنون پلیس در حال احراز هویت مشتریان این آرایشگاه و افرادی است که با آنها در ارتباط بوده‌اند.

 

یکی از مسئولان درمانی ایالت در این باره به رسانه‌های آمریکایی گفت: ما تدابیر فوق‌العاده‌ای برای محدود کردن شیوع این بیماری خطرناک می‌اندیشیم، اما انتشار خبر فعالیت یک آرایشگاه به طور غیرقانونی و در حالی که یکی از آرایشگرانش به ویروس کرونا مبتلا بوده مساله‌ای ناامیدکننده به نظر می‌رسد.

 

او ادامه داد: ما همان اندازه که به فکر مراجعه به آرایشگاه و کوتاه کردن موی خود هستیم، تاکید داریم این نوع ارتباط مستقیم می‌تواند به شیوع ویروس کرونا در میان مردم سرعت بیشتری بدهد.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها