اطلاع‌رسانی دقیق از بازار سرمایه موجب توسعه کشور و افزایش سرمایه مردم می‌شود | اعتمادآنلاین
9/26/2020
شنبه، ۰۵ مهر ۱۳۹۹
اطلاع‌رسانی دقیق از بازار سرمایه موجب توسعه کشور و افزایش سرمایه مردم می‌شود
حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در گفت‌وگو با وزیر اقتصاد:

اطلاع‌رسانی دقیق از بازار سرمایه موجب توسعه کشور و افزایش سرمایه مردم می‌شود

رئیس‌جمهوری در گفت‌وگو با وزیر اقتصاد بر ضرورت تلاش مسئولان اقتصادی کشور در راستای توسعه واگذاری شرکت‌های دولتی تاکید کرد.

اعتمادآنلاین| حسن روحانی، رئیس‌جمهوری امروز جمعه 2 خرداد ماه درگفتگو با فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارائی پس از استماع گزارش وی درباره اقدامات و برنامه های این وزارتخانه در راستای ساماندهی بازار سرمایه گذاری و بورس در کشور تاکید کرد: باید تلاش کنیم بازار بورس و سرمایه به یک تعادل اطمینان بخش برسد تا مردم با خیالی آسوده برای سرمایه گذاری در این عرصه اطمینان کامل داشته باشند.

 

رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: باید از طریق فروش اوراق مالی اسلامی برای تامین مالی طرح های عمرانی کشور برنامه‌ریزی و اقدام کنیم.

 

روحانی با اشاره به اینکه باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا همواره امکان عرضه سهام شرکت های سودده در بورس فراهم باشد، اظهار داشت: آگاهی بخشی و اطلاع رسانی دقیق از بازار سرمایه به مردم و استفاده صحیح و مطمئن آنها از این بازار بسیار حائز اهمیت است و می تواند موجب توسعه کشور و افزایش سرمایه مردم شود.

 

فرهاد دژپسند نیز در این گفتگو گزارشی از روند روش سهام صندوق واسطه گری مالی یکم و برنامه های وزارت اقتصاد و دارائی در زمینه آزادسازی بخشی از سهام عدالت و اقدامات این وزارتخانه در راستای توسعه بازار سرمایه و بورس و تقویت حضور مردم در این عرصه به رئیس جمهور ارائه کرد.

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها