1/25/2021
دوشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
لغو المپیک باعث تغییر نسل در قایقرانی می‌شود
مربی تیم ملی قایقرانی ایران:

لغو المپیک باعث تغییر نسل در قایقرانی می‌شود

مربی تیم ملی قایقرانی ایران گفت: اگر المپیک لغو شود، برای حضور در دوره بعدی خود به خود تغییر نسل اتفاق می‌افتد و باید از الان جوان‌ها را کنار بزرگسالان قرار دهیم تا از تجربیات‌شان استفاده کنند.

اعتمادآنلاین| ایرج اقلیمی درباره ی این که با مجاز شدن فعالیت قایقرانی، ملی پوشان کانو و کایاک چقدر در شهرهای خود شرایط تمرین روی آب را دارند؟ بیان کرد: ملی پوشان ما که در تهران هستند فعلا نمی‌توانند تمرین روی آب را داشته باشند چون دریاچه باز نشده است.  البته گفته شده تا چند روز آینده تکلیف آن‌ها نیز مشخص می‌شود. بقیه نفراتی که در شهرهای مختلف هستند، دو، سه روزی است به تمرینات با قایق برگشته‌اند.

 

او ادامه داد: در این مدت هم تمام ملی‌پوشان تمرینات بدنسازی و تمرین با دستگاه شبیه‌ساز را داشته‌اند اما تمرین با دستگاه شبیه‌ساز هم بیش‌تر از 3 تا 4 ماه جواب نمی‌دهد.

 

مربی تیم ملی قایقرانی آب‌های آرام در پاسخ به این پرسش که اگر المپیک توکیو لغو شود، برای المپیک بعدی، آب‌های آرام تغییر نسل خواهد داد یا خیر؟ تصریح کرد: این اتفاق خود به خود می‌افتد چون تعدادی از ملی‌پوشان سن‌شان بالا می‌رود و تشکیل خانواده داده‌اند از این رو ممکن است شرایط زندگی و اقتصادی این اجازه را به آن‌ها ندهد که فعالیت کنند. ما باید جوانان را در کنار نفرات بزرگسال  قرار بدهیم تا بتوانند از  از تجربیات آن‌ها استفاده کنند.

 

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براین که باید نگران تغییر نسل باشیم یا خیر؟ تاکید کرد: اگر پایگاه‌های قهرمانی و هیات‌ها روی این مساله کار نکنند، یک مقدار وضعیت نگران کننده می‌شود. البته فدراسیون هم به دنبال این بود روی این مساله کار کند اما به دلیل شرایط کرونا فعلا کار متوقف شد. باید پایگاه‌های قهرمانی و هیات‌ها، تیم ملی را ساپورت کنند و نمی‌شود تیم ملی تازه از پایه کار را شروع کرد بلکه هیات‌ها باید ورزشکاران  را به یک جایی برساند و سپس آن‌ها در تیم ملی رشد کنند. الان 5 تا 6 نفر را داریم که چند سال است  تیم ملی روی کاکل آن‌ها می‌چرخد و باید روی تعدادی از جوان‌ها هم کار شود.

 

اقلیمی در مورد این که قبلا نگران مسابقات انتخابی المپیک بود و اکنون با تعویق این رقابتها چقدر نگرانی او برطرف شده است، تصریح کرد: من زمانی که تیم را تحویل گرفتم، تمرینات استقامتی و قدرتی ملی‌پوشان کم بود و این مساله من را نگران می‌کرد که چطور در این چهار ماه بخواهم این کمبود را جبران کنم. اکنون هم شاید زمان بیش‌تری داشته باشیم اما شرایط برای همه کشورها یکسان است. از طرفی فرصت تمرین نداریم. از این رو ابتدا باید ببینم چند ماه برای مسابقات انتخابی المپیک وقت می‌دهند و بسته به آن مدت زمانی که فرصت داریم می‌توان گفت باز هم شرایط نگران کننده هست یا خیر.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها