فیلسوف آمریکایی درباره کاخ سفید چه نظری دارد | اعتمادآنلاین
9/26/2020
شنبه، ۰۵ مهر ۱۳۹۹
فیلسوف آمریکایی درباره کاخ سفید چه نظری دارد؟

فیلسوف آمریکایی درباره کاخ سفید چه نظری دارد؟

نوآم چامسکی، زبان‌شناس و فیلسوف آمریکایی و از تحلیلگران سیاسی سرشناس هشدار داد، واشنگتن در مسیری پرآشوب قرار گرفته و هیچ برنامه فدرالی برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا در دست ندارد، ضمن اینکه از بودجه مربوط به سلامت عمومی کاسته و از طرف دیگر تبعات تغییرات آب و هوایی را هم نادیده می‌گیرد.

اعتمادآنلاین| نوآم چامسکی، نظریه‌پرداز آمریکایی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه در پاسخ به اینکه وضعیت فعلی در آمریکا را با توجه به تداوم مرگ و میر هر چه بیشتر مردم در این کشور در اثر ابتلا به کرونا ویروس چگونه می‌بیند، گفت: در حال حاضر در آمریکا هیچ رهبری منسجمی وجود نداشته و وضعیت پر آشوب است.

 

چامسکی گفت: ریاست جمهوری آمریکا و کاخ سفید در دستان یک خود بزرگ‌پندار جامعه گریز قرار گرفته که به هیچ چیز به جز قدرت و دورنمای انتخاباتی خودش علاقه نداشته و هیچ اهمیتی به اینکه چه اتفاقی برای کشور و جهان دارد می‌افتد، نمی‌دهد.

 

او ادامه داد: خود رئیس جمهوری آمریکا گفته است که این وضعیت هیچ ربطی به او ندارد و تاکید داشته دولت فدرال هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد.

 

برای او هیچ چیز به جز قدرت و نفع شخصی اهمیت ندارد. البته او باید حمایت‌های پایگاه حامیان خود را که شامل ابرثروتمندها و شرکت‌های تجاری قدرتمند است، حس کند. بالغ بر 90 هزار تن بر اثر ابتلا به کرونا در آمریکا جان خود را از دست داده‌اند و خیلی‌ مرگ‌های دیگر نیز اتفاق خواهد افتاد. هیچ طرح هماهنگی وجود ندارد.

 

منبع: ایسنا

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها