7/13/2020
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹
دور دنیا| آمریکا پای چین را از فلسطین اشغالی قطع می‌کند؟
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

دور دنیا| آمریکا پای چین را از فلسطین اشغالی قطع می‌کند؟

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند، در پی فشارهای گسترده دولت آمریکا بر تل‌آویو مسئولان رژیم صهیونیستی مجبور شدند شرکت چینی «هاچیسون» را از مناقصه برپایی مرکز آب شیرین کن در جنوب تل‌آویو خارج کنند تا به چینی‌ها اجازه فعالیت در مراکز زیربنایی داده نشود.

اعتمادآنلاین| یک شرکت بزرگ چینی بزرگ‌ترین پروژه تصفیه آب در جنوب تل‌آویو را از دست داد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند، در پی فشارهای گسترده دولت آمریکا بر تل‌آویو مسئولان رژیم صهیونیستی مجبور شدند شرکت چینی «هاچیسون» را از مناقصه برپایی مرکز آب شیرین کن در جنوب تل‌آویو خارج کنند تا به چینی‌ها اجازه فعالیت در مراکز زیربنایی داده نشود.

 

بر اساس همین گزارش، وزارت دارایی رژیم اسرائیل بعد از کش‌و‌قوس‌های مختلفی ادعا کرد پروژه شیرین‌سازی آب دریا را به یک شرکت محلی خواهد سپرد تا به این شکل به تقابل شدید واشینگتن و پکن در این زمینه پایان داده باشد.

 

رسانه‌های صهیونیستی خبر دادند، یکی از اهداف سفر اخیر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی این بود که مسئولان این رژیم را به کنار گذاشتن شرکت چینی متقاعد کنند.

 

او در اظهارنظری گفته است: «نسبت به تهدید جان شهروندان [صهیونیست] هشدار می‌دهم. واشینگتن از سرمایه‌گذاری چینی‌ها در نقاط مختلف جهان ابراز نگرانی می‌کند، ما نمی‌خواهیم که ساختار کمونیستی چین بر زیرساخت‌های اسرائیل و دستگاه‌های ارتباطی سلطه‌گر باشد.

 

از سویی برخی از فعالان فضای مجازی اطلاع دادند شرکت صهیونیستی برنده این مناقصه در مالکیت سرمایه‌داران آمریکایی‌تبار است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها