7/4/2020
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹
آیا دولت باید از رئیس جدید مجلس بترسد؟ / مشی قالیباف چگونه است؟

آیا دولت باید از رئیس جدید مجلس بترسد؟ / مشی قالیباف چگونه است؟

یک فعال سیاسی اصول‌گرا معتقد است، مشی محمد باقر قالیباف اساسا میانه‌روانه و عقلانی است. به گفته او، کارنامه 12 ساله در شهرداری تهران و مدیرانی که او در دوران خدمت خود به کار گرفت همگی نشان می‌دهد که قالیباف در مسائل اجرایی و ملی کاملا معتدل و عقلانی رفتار می‌کند.

اعتمادآنلاین| یک فعال سیاسی اصول‌گرا معتقد است، مشی محمد باقر قالیباف اساسا میانه‌روانه و عقلانی است. به گفته او، کارنامه 12 ساله در شهرداری تهران و مدیرانی که او در دوران خدمت خود به کار گرفت همگی نشان می‌دهد که قالیباف در مسائل اجرایی و ملی کاملا معتدل و عقلانی رفتار می‌کند. قاعدتا ممکن است برخی نمایندگان اختلاف نظر‌هایی با رییس جدید پارلمان داشته باشند، اما باید توجه داشت این اختلافات امری عادی و ممکن هستند که اساسا نادیده انگاری آن‌ها ممکن نیست.

 

ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصول‌گرا در ارتباط با مسائل و اولویت‌های مجلس یازدهم پس از آغاز به کار در هشتم خرداد به خبرنگار «انتخاب» گفت: «اولین بحثی که در شرایط کنونی پیش‌روی مجلس یازدهم قرار دارد، تشکیل کمیسیون‌ها طی یک ماه آینده است. همچنین تعیین مسئولین مرکز پژوهش‌های مجلس یکیدیگر از اقدامات کوتاه مدتی است که می‌بایست در دستور کار قرار گیرد. این اقدامات مدت‌زمانی کوتاه را به خود اختصاص خواهد داد. »

 

وی‌ افزود: «متعاقب این اقدامات کوتاه مدت مجلس یازدهم یکسری اقدامات میان‌مدت را باید از سر بگذراند، مواجهه با مسائل اقتصادی کشور در قالب تورم، رشد نقدینگی، اصلاح نظام بانکی، اشتغال، توسعه تولید، مشکلات پیشروی فراورده‌های تولیدی، اجرایی کردن اصل 44 قانون اساسی، مسئله واگذاری اموال و املاک دولتی و ... از جمله اقداماتی هستند که از همین ابتدای کار، مجلس باید پیگیری‌ آن‌‌ها را در دستور کار قرار دهد. همچنین به‌نظر می‌رسد اقداماتی اساسی را در سال جاری در قالب اصلاح قانون نظام انتخابات، اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس و ... در دستور کار پارلمان قرار خواهند گرفت.»

 

ایمانی افزود: «محمد باقر قالیباف اساسا یک مشی‌ میانه‌روانه و عقلانی دارد. کارنامه 12 ساله در شهرداری تهران و مدیرانی که او در دوران خدمت خود به کار گرفت همگی نشان می‌دهدکه قالیباف در مسائل اجرایی و ملی کاملا معتدل عقلانی رفتار می‌کند. قاعدتا ممکن است برخی نمایندگان اختلاف نظر‌هایی با رییس جدید پارلمان داشته باشند، اما باید توجه داشت این اختلافات امری عادی و ممکن هستند که اساسا نادیده انگاری آن‌ها ممکن نیست. البته باید توجه داشت به‌طور حتم برخی بزرگنمایی‌های سیاسی انجام می‌گیرد. اما این سطح از بزرگ‌نمایی ها نیز نمی‌توان تاثیری جدی بر عملکرد و پیش‌برد برنامه‌های مجلس یازدهم داشته باشد.»

 

منبع: انتخاب

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها