7/13/2020
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹
خرید گندم از مرز 2 میلیون تن گذشت

خرید گندم از مرز 2 میلیون تن گذشت

مشاور شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تضمینی بیش از دو میلیون تن گندم کیفی از ابتدای فصل برداشت تاکنون در 24 استان کشور خبر داد.

اعتمادآنلاین|  «سید محمد تقی طباطبایی» افزود: این مقدار گندم در 24 استان و در قالب بیش از 314 هزار محموله از 102 هزار و 764 کشاورز گندم‌کار که محموله‌های خود را به مراکز خرید تحویل داده‌اند، خریداری شده است.

 

وی اظهارداشت: خوزستان با خرید بیش از یک میلیون و 200 هزار تن، فارس با 284 هزار تن و ایلام با 175 هزار تن از استان‌های پیشتاز در خرید تضمینی گندم هستند.

 

مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران تصریح کرد: براساس نتایج سنجش مرکز پژوهش های غلات، افزایش کیفیت گندم‌های خریداری شده‌ی امسال به لحاظ کاهش سن‌زدگی و بهبود وضعیت افت مفید و غیر مفید از ویژگی خرید تضمینی است.

 

طباطبایی افزود: طی هفته گذشته 185 هزار و 684  تن گندم و 145 هزار و 425 تن آرد نانوایی یارانه‌ای، آزادپز و صنف و صنعت از طریق سامانه‌های شرکت به فروش رفته است.

 

162 هزارتن دانه کلزا خریداری شد

 

مشاور شرکت بازرگانی دولتی ایران میزان خرید تضمینی دانه‌ روغنی کلزا در کشور را 162 هزار تن اعلام کرد و گفت: ارزش این مقدار دانه‌ خریداری شده هفت هزار و 561 میلیارد ریال است که به صورت نقدی به کشاورزان پرداخت می‌شود.

 

طباطبایی با اشاره به اینکه دانه های روغنی در 16 استان کشور خریداری می شود افزود: استان خوزستان با 63 هزار تن، گلستان، 51 هزار تن و ایلام با 16 هزار تن پیشتاز خرید کلزا در کشور هستند.

 

وی اضافه کرد: استان گلستان قطب تولید کلزا حدود یک هفته‌ای وارد عملیات خرید شده است.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها