7/15/2020
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
قطع ارتباط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت پیروی از سیاست یک‌جانبه‌گرایی است
وزارت امور خارجه چین:

قطع ارتباط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت پیروی از سیاست یک‌جانبه‌گرایی است

وزارت خارجه چین امروز از ملت‌ها خواست حمایت مالی و سیاسی خود از سازمان جهانی بهداشت را به دنبال قطع ارتباط آمریکا با این سازمان، بیشتر کنند.

اعتمادآنلاین| در روزهای گذشته رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که این کشور روابط خود با سازمان جهانی بهداشت را قطع کرده و هزینه‌های واصله به این سازمان را به سمت دیگر نیازهای سلامت جهانی هدایت می‌کند.

 

ژائو لیجان، سخنگوی وزارت خارجه چین در همین رابطه گفت: آمریکا به ترک کردن معتاد است، چنان که قطع ارتباط این کشور با سازمان جهانی بهداشت نیز پیروی از سیاست قدرت و یک‌جانبه‌گرایی است.

 

آمریکا بزرگ‌ترین حامی مالی سازمان جهانی بهداشت بود و این آژانس ملل متحد را با پرداخت مبلغ سالانه بین 212 تا 513 میلیون دلار حمایت می‌کرد. بر اساس اظهارات مقامات دولتی، آمریکا سال گذشته 453 میلیون دلار به این آژانس اعطا کرد.

 

دونالد ترامپ در میانه آوریل اعلام کرد که دولت او از پرداخت بودجه به سازمان جهانی بهداشت، تا زمانی که تحقیقاتی درباره مدیریت بیماری کووید 19 در ووهان چین از سوی این سازمان انجام نشود، خودداری می‌کند. این در حالی است که بعداً مشخص شد آمریکا پیش از تصمیم ترامپ نیز پرداخت به سازمان جهانی بهداشت را متوقف کرده بود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها