7/14/2020
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹
قضاوت درباره ویروس کرونا هنوز خیلی زود است
سعید نمکی، وزیر بهداشت:

قضاوت درباره ویروس کرونا هنوز خیلی زود است

سعید نمکی گفت: در ابتدا ما بر وضعیت ریه تمرکز کردیم، در حالی که زنی را جزو متوفیان داشتیم که تنها علامتش خستگی مفرط بود. باید از متخصصان دیگر استفاده شود. باید به هم فرصت بدهیم. این نیاز به یک کار بین بخشی و زمانبر دارد.

اعتمادآنلاین| سعید نمکی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی جلسه کمیته علمی کشوری سیاستگذاری بیماری کووید 19 گفت: تقدیر می کنم از افرادی که به عنوان سرباز خط مقدم در صحنه حاضر بودند. بنده گزارش‌ها را هر ساعت می گیرم و مطالعات دنیا را روزانه چک می کنم. کرونا یک شتر گاو پلنگی است که شاخ میزند و گاز هم می‌گیرد. بنابراین گرفتاری ما هم با این بیماری ناشناخته است.

 

نمکی گفت: باید بتوانیم مرحله به مرحله ویروس و رفتار آن را بررسی کنیم. بنده فکر می کنم هنوز قضاوت در رابطه با این ویروس خیلی زود است. باید کار بین رشته ای صورت بگیرد. در این بیماری هر کس با تابلوی بالینی خود فوت می کند. خواهشی که از دانشمندان بین المللی کشور دارم این است که فرصت بدهیم و از ابعاد مختلف به ویروس نگاه کنیم.

 

وی افزود: در ابتدا ما بر وضعیت ریه تمرکز کردیم، در حالی که زنی را جزو متوفیان داشتیم که تنها علامتش خستگی مفرط بود. باید از متخصصان دیگر استفاده شود. باید به هم فرصت بدهیم. این نیاز به یک کار بین بخشی و زمانبر دارد.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها