7/15/2020
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
گوشی| چطور شماره مخاطبان را از گوشی اندروید به آیفون و برعکس منتقل کنیم؟
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

گوشی| چطور شماره مخاطبان را از گوشی اندروید به آیفون و برعکس منتقل کنیم؟

انتقال لیست مخاطبان به دستگاه تلفن همراه جدید یکی از دغدغه‌های تعویض گوشی همراه است. با دستورالعمل‌های زیر به راحتی می‌توانیم این عمل را انجام دهیم و تمام مخاطبان را به دستگاه جدید منتقل کنیم.

اعتمادآنلاین| مژده اصغرزاده- تعویض گوشی و انتقال محتوای گوشی قبلی به دستگاه جدید، گاهی به عملی استرس‌زا تبدیل می‌شود. یکی از کارهای مهمی که باید در انتقال فایل‌های گوشی قدیمی به جدید انجام دهیم این است که شماره مخاطبان خود را به درستی به تلفن همراه جدید منتقل کنیم. گوشی هوشمند شما این قابلیت این دارد که به طور کامل فایل‌ها را به دستگاه دیگری انتقال دهد.

 

اعتمادآنلاین به نقل از «digitrends» گزارش می‌دهد که چطور می‌توانیم فهرست مخاطبان خود را بین گوشی‌های اندروید و آیفون رد و بدل کنیم. بهترین راه انتقال داده‌ها از طریق iCloud و Google Contact است که در زیر به این راه‌ها اشاره خواهیم کرد:

  

انتقال مخاطبان از طریق iCloud

 

موبایل

 

اگر iCloud را روی آیفون خود نصب کرده‌اید، گرفتن نسخه پشتیبان از مخاطبان کار بسیار راحتی خواهد بود:

 • در دستگاه کامپیوتر خود وارد iCloud شوید و روی contacts کلیک کنید.
 • در مرحله بعد گزینه All Contacts را در سمت چپ بالای صفحه انتخاب کنید و طبق دستورالعمل Command+A یا CTRL+A پیش بروید تا تمام مخاطبان انتخاب شوند.
 • اگر با پیام هشدار «آیا اجازه می‌دهید مخاطبان دانلودها روی www.iCloud.com ذخیره شوند؟» مواجه شدید گزینه Allow را بزنید.

آی کلود

 

 •   روی آیکون گجت در پایین صفحه بروید و روی Export vCard کلیک کنید.
 • وقتی پنجره باز شد تمام مخاطبان را با Command+A و کلیک راست روی هر مخاطب انتخاب کنید.
 • Export vCard را انتخاب کنید، vCard را نام‌گذاری کنید و بعد محلی مناسب را برگزینید.

با این روش لیست مخاطبان شما روی کامپیوترتان دانلود می‌شود و می‌توانید با ایمیلی که به‌ خود می‌زنید به این مخاطبان دسترسی پیدا کنید. وقتی گوشی اندروید جدیدتان را راه‌اندازی کردید، ایمیل‌تان را فعال کنید و vCard را از ایمیل روی فهرست مخاطبان بارگذاری کنید. بهتر است این ایمیل را نگه دارید تا هنگام نیاز از لیست مخاطبان خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید فایل vCard را برای اطمینان در جایی ذخیره کنید.

 

انتقال از طریق Google Contacts

 

گوگل کانتکت

 

داشتن حساب کاربری در گوگل کار جا‌به‌جایی مخاطبان را آسان‌تر می‌کند. اگر تا به حال حساب کاربری برای خود نساخته‌اید، می‌توانید به صورت رایگان از طریق سایت گوگل این کار را انجام دهید. البته برای کار با گوشی اندروید به این حساب احتیاج دارید. قبل از اینکه به گوشی اندرویدی خود دست بزنید، اقدامات زیر را انجام دهید:

 • در قسمت جست‌وجو وارد Google Contacts شوید.
 • در سمت پایین دست چپ گزینه import را مشاهده می‌کنید. روی آن ضربه بزنید و Choose file را انتخاب کنید. از این طریق به vCard که از iCloud آن را ذخیره کرده‌اید هدایت می‌شوید. سپس روی import ضربه بزنید.
 • اگر حساب کاربری گوگل داشته باشید، متوجه می‌شوید که فهرست مخاطبان شما طولانی‌تر و 2 برابر شده که لازم است زمان بیشتری بگذارید و این مخاطبان اضافی را اصلاح یا حذف کنید.
 • بهتر است مخاطبان اضافی را به صورت دستی حذف کنید. گوگل ابزاری را برای حذف این مخاطبان ارائه می‌کند، اما دقیق عمل نمی‌کند.
 • ابزار Merge & fix در ستون چپ صفحه مخاطبان قرار دارد و به شما کمک می‌کند که مخاطبان 2 برابرشده را حذف کنید.

 

انتقال مخاطبان به گوشی اندروید

 

گوگل

 

وقتی فهرست مخاطبان خود را در گوگل مرتب کردید، وقت آن است که آنها را به گوشی‌تان منتقل کنید. هنگام راه‌اندازی گوشی موبایل سوالی از شما پرسیده می‌شود که آیا می‌خواهید هماهنگ‌سازی (sync) با حساب کاربری گوگل انجام شود. سپس اطلاعات حساب خود را وارد کنید و پس از آن شماره تلفن تمام مخاطبان به صورت خودکار به گوشی شما منتقل می‌شود.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها